Britanijos karalienės vyras pateko į eismo įvykį, bet nenukentėjo
Di­džio­sios Bri­ta­ni­jos ka­ra­lie­nės Elž­bie­tos II 97 me­tų vy­ras pri­ncas  Fi­li­pas ket­vir­ta­die­nį pa­te­ko į eis­mo įvy­kį, bet ne­nu­ken­tė­jo, pra­ne­šė Ba­kin­ga­mo rū­mai ir po­li­ci­ja.

Princo vairuojamam automobiliui susidūrus su kita mašina netoli monarchės Sandringamo dvaro buvo sužeisti du žmonės, informavo karališkieji rūmai.

„Edinburgo princas šią popietę dalyvavo kelių eismo įvykyje su kita transporto priemone, – sakė vienas rūmų atstovas. – Kunigaikštis nebuvo sužeistas. Avarija įvyko vietoje arti Sandringamo dvaro. Į įvykio vietą buvo atvykusi vietos policija.“

Rūmų atstovė pridūrė, kad kunigaikštį „dėl visa pikta“ apžiūrėjo gydytojas, bet jis patvirtino, kad Philipas nenukentėjo.

Rūmų atstovė patvirtino naujienų agentūrai „Press Association“, kad vieną iš susidūrusių automobilių vairavo Philipas ir kad kartu su juo važiavo keleivis.

Agentūra nurodė, kad Edinburgo kunigaikštis tikriausiai važiavo su savo asmens sargybiniu.

Norfolko policijos pareigūnai buvo iškviesti į Sandringamą prieš 15 val. vietos (17 val. Lietuvos) laiku „po pranešimų apie dviejų automobilių susidūrimą“.

Policijos atstovas pridūrė, kad į įvykio vietą taip pat atvažiavo greitosios pagalbos darbuotojai ir kad du žmonės, buvę vienoje iš transporto priemonių, buvo lengvai sužeisti.

Visuomeninis transliuotojas BBC pranešė, kad „Kia“ įsirėžė į princo Philipo mašiną, kai ši išvažiavo iš šalutinio kelio, vedančio į Sandringamo rūmus. Kunigaikščio „Land Rover“ nuo smūgio apvirto ant šono.

75 mėtų įvykio liudininkas Roy Warne'as sakė laikraščiui „The Sun“, kad princas buvo ištrauktas iš mašinos būdamas „sąmoningas“, bet „labai priblokštas ir sukrėstas“.

„Mačiau, kaip automobilis apvirto“, – sakė vyras ir pridūrė, kad nuskubėjo padėti išlipti vairuotojui. Tuo metu „staiga suvokiau, kad tai princas Philipas“, pasakojo R. Warne'as.

Nuotraukoje iš įvykio vietos, paskelbtoje vieno vietos radijo, matyti šalikelėje stovintys du automobiliai, iš jų vienas – nuvirtęs ant šono, išdaužytu priekiniu langu, o kitas – už kelių metrų, įstrigęs krūmuose.

Patikrintas alkotesteriu

Norfolko policija nurodė, kad į įvykio vietą atvažiavę pareigūnai laikėsi įprastos tvarkos ir patikrino abiejų mašinų vairuotojų blaivumą alkotesteriu.

„Galime patvirtinti, kad abu vairuotojai buvo patikrinti alkotesteriu ir kad rezultatai buvo neigiami“, – sakoma policijos pranešime.

„Land Rover“ vairavęs vyras buvo nesužeistas, – pažymėjo policija. – „Kia“ vairavusi moteris patyrė įpjovimų, o keleivei buvo sužeista ranka; abiem prireikė gydymo ligoninėje.“

Karališkoji pora didžiąją dalį žiemos praleido šioje savo privačioje rezidencijoje Norfolke, pietryčių Anglijoje.

Philipas, žinomas savo tiesmuku būdu ir kandžiu humoru, nuo 2017 metų formaliai nebedalyvauja visuomeniniame gyvenime.

Pastarąjį dešimtmetį jis buvo ne kartą pastebėtas vairuojantis, o tarp jo keleivių yra buvę pasaulio lyderių ir kitų garbingų svečių.

2016 metais jis savo automobiliu „Range Rover“ vežė karalienę ir tuometį JAV prezidentą Baracką Obamą bei jo žmoną Michelle, atskridusius prezidentiniu sraigtasparniu, nusileidusiu netoli Vindzoro pilies.

Įžengęs į 9-ąją dešimtį metų kunigaikštis tebedalyvaudavo didelės ištvermės reikalaujančiose karietų lenktynėse ir anksčiau yra pasitempęs nugaros raumenis vadeliodamas.

Viename interviu Philipas pasakojo, kad prie karietų lenktynių perėjo, kai būdamas 50 metų buvo priverstas atsisakyti žaisti polą, ir vėliau padėjo išpopuliarinti šį sportą.

Šis Graikijos ir Danijos princas tuometę princesę Elizabeth vedė 1947 metų lapkričio 20 dieną Vestminsterio abatijoje Londone.

Per jų vestuvių auksinį jubiliejų 1997 metais karalienė apie savo vyrą pasakė: „Paprastai tariant, jis buvo mano stiprybė ir ramstis visus šiuos metus.“