Blynų menas
Šian­dien ame­ri­kie­tis Da­nas Dra­ke'as – vie­nas ži­no­miau­sių bly­nų me­ni­nin­kų pa­sau­ly­je. Ma­žai kas ži­no, kad jis nie­ka­da ne­pla­na­vo toks tap­ti.

D. Drake'as visada turėjo talentą piešti, bet niekada nemanė, kad iš to galėtų uždirbti. Vidurinėje mokykloje nuobodžiaudamas per pamokas jis paišė komiksus ir svajojo išgarsėti su savo grupe „Psychedelic Psycho Nuts“. Vien iš muzikos vaikinui išgyventi nepavyko, todėl jis įsidarbino virėju vienoje savo gimtojo miesto Sent Luiso užkandinėje.

. /

Kepdamas blynus D. Drake'as juos kartais papuošdavo juokingomis, tarsi pelės, ausytėmis. Iš kolegos vaikinas sužinojo, kad tokius blynus suvalgę lankytojai palieka daugiau arbatpinigių. Vieną dieną D. Drake'as nutarė pralinksminti užkandinės klientą, kuris atrodė itin prastos nuotaikos – ant blyno geriausiai, kaip tik sugebėjo, išpaišė besišypsantį veiduką. Klientas akimirksniu pralinksmėjo ir paliko 15 dolerių arbatpinigių. To pakako D. Drake'ą įkvėpti kurti blynų meną.

Keletą mėnesių vaikinas praleido tobulindamas piešimo blynų tešla techniką ir tarp užkandinės, kurioje dirbo, klientų tapo gana žinomas. Vieną vakarą savo draugui jis iškepė grybo formos blyną, panašų į matomą vaizdo žaidime „Super Mario“. D. Drake'o draugas buvo toks sužavėtas, kad blyną nufotografavo, o nuotrauką įkėlė į internetą. Po septynių mėnesių nuotrauka atsirado populiariame interneto forume „Reddit“ ir keliuose didelę auditoriją turinčiuose portaluose.

Netrukus D. Drake'as buvo pakviestas dalyvauti populiarioje pokalbių laidoje „The Today Show“, kur vaikinas blynus piešė tiesioginiame eteryje.

. /

D. Drake'as taip išgarsėjo, kad galėjo mesti darbą užkandinėje ir blynus ėmė kepti privačiuose vakarėliuose. Vėliau jis įkūrė savo blyninę „Dancakes“, o siekdamas patenkinti išaugusią paklausą pasamdė daugiau talentingų iš blynų tešlos kuriančių menininkų. D. Drake'as pripažįsta, kad jam prireikė šiek tiek laiko susitaikyti su mintimi, jog jo pašaukimas – meniški blynai, o ne muzika. Tačiau dabar yra įsitikinęs, kad jo darbas šauniausias pasaulyje.