Billas Gatesas pristatė tualetą be vandens
Pri­sta­ty­da­mas fu­tu­ris­ti­nį tua­le­tą, Bil­las Ga­te­sas pe­rė­ji­mą nuo tra­di­ci­nių to­kių įren­gi­nių prie be van­den­tie­kio ly­gi­no su pra­ėju­sio am­žiaus aš­tun­to de­šimt­me­čio kom­piu­te­rių re­vo­liu­ci­ja.

„Microsoft“ steigėjas Billas Gatesas parodoje Pekine pristatė aukštųjų technologijų tualetą, kuriam nereikia vandens vandentiekio vamzdžiuose, pranešė „Reuters“.

Tualetas be vandens dirba pagal kietųjų ir skystųjų atliekų atskyrimo principą. Abu tipai nuotekų tipai perdirbami į chemines trąšas.

"Microsoft" steigėjas Billas Gatesas kalba renginyje "Reinvented Toilet Expo".

„Technologijos, kurias čia matote, yra patys didžiausi pasiekimai sanitarijos srityje per pastaruosius 200 metų“, – Billą Gatesą citavo „Bloomberg“.

Technologiškas tualetas buvo sukurtas labdaros fondo, kurį įsteigė Billas Gatesas ir jo žmona Melinda, lėšomis. Per septynerius metus buvo dirbama prie įrenginio, kuris žmogaus atliekas galėtų paversti į trąšas ar vandenį, tam fondas išleido 200 milijonų dolerių. Iš viso, Billo Gateso žodžiais, buvo sukurta apie 20 tualeto modelių.

Dabar įrenginys baigtas ir gali būti parduodamas. Tačiau tam, kad tokie tualetai galėtų būti gaminami masiškai, Gatesų fondas pasirengęs išleisti dar 200 milijonų.

Gatesų fondo duomenimis, dėl blogų sanitarijos sąlygų pasaulyje kasmet miršta 500 tūkstančių vaikų iki penkerių metų. Kovai su prastos sanitarijos keliamomis problemomis, tokiomis, kaip cholera ir kitomis, didina sveikatos apsaugai išleidžiamas lėšas, kurios jau siekia 233 milijardus.

Kad geriau iliustruotų sanitarijos situaciją, kurią reikia gerinti, Billas Gatesas į tualeto prezentaciją stiklainį su fekalijomis. Pasak jo, tai yra geras priminimas apie tai, kad mažame pavyzdyje „gali būti 200 trilijonai rotaviruso ląstelių, 200 tūkst. bakterijų, sukeliančių infekcinius susirgimus, 100 tūkstančių kirmėlių parazitų kiaušinėlių“.