Berniukai svajoja tapti „YouTube“ žvaigždėmis, mergaitės – mokslininkėmis
Apk­lau­sus bri­tų vai­kus, kuo jie no­ri bū­ti užau­gę, pa­aiš­kė­jo, kaip smar­kiai kei­čia­si po­žiū­ris į sva­jo­nių dar­bus.

Kaip rašo portalas „Metro“, anksčiau vaikai svajojo tapti astronautais, lenktynininkais ar veterinarais. Dabar jie trokšta kurti „TouTube“ filmukus. Na, bent jau berniukai. Mergaitės svajoja apie mokslininkių karjerą. Tokius rezultatus pateikė apklausą atlikę programėlės „Hoop“ kūrėjai.

Apklausus tūkstantį jaunesnių nei 16 metų vaikų paaiškėjo, kad mergaitės užaugusios taip pat norėtų dirbti švietimo srityje arba būti slaugėmis, o tarp populiariausių berniukų pasirinkimų – futbolas ir policija.

Maxas Jenningsas, vienas „Hoop“ kūrėjų, patenkintas rezultatais: „Džiugu matyti, kad mergaitės taip svajoja apie karjerą moksle. Tokį reiškinį pastebime pirmą kartą. Tai lemia daugybė dalykų, vienas jų – aktyvesnis tiksliųjų mokslo, technologijų, inžinerijos ir matematikos mokymas mokyklose.“

Be to, tyrimas atskleidė, kad beveik pusė (45 proc.) vaikų mano svajonių darbą gausią iki 30 metų, o vienas iš penkių (21 proc.) tiki gyvenimui užsidirbsiąs plėtodamas nuosavą verslą.