Belgrado aligatorius, kuriam per 80 metų
Mi­si­si­pės ali­ga­to­rius Mu­ja į Belg­ra­do zoo­lo­gi­jos so­dą at­ke­lia­vo An­tro­jo pa­sau­li­nio ka­ro iš­va­ka­rė­se. Ma­no­ma, kad jis yra se­niau­sias ne­lais­vė­je gy­ve­nan­tis šios rū­šies šal­ta­krau­jis vi­sa­me pa­sau­ly­je.

Pasak zoologijos sodo prižiūrėtojų, pagal savo amžių Muja yra puikios sveikatos ir nesiskundžia apetitu.

Jau ne viena Belgrado gyventojų karta ateina pasižiūrėti į Mują. Nors didžiąją dienos dalį jis retai juda, tuo metu, kai maitinamas, yra itin judrus. Pagrindiniai jo kasdienio valagiaraščio patiekalai – žiurkės ir putpelės.

Iki šiol vienintelė aligatoriaus sveikatos problema buvo gangrena, todėl 2012 metais buvo amputuota jo priekinė dešinioji galūnė.

Reuters/Scanpix nuotrauka

„Jis laikosi puikiai, yra sveikas, gerai maitinasi ir pagal savo amžių labai geros formos. Taigi mes viliamės, kad jis taip puikiai gyvuos dar daugelį metų“, – teigia zoologijos sodo direktorius Srboljubas Aleksicas.

Muja į Belgradą atvyko iš Vokietijos 1937 metais. Sprendžiant iš tuometiniame laikraštyje pasirodžiusios žinutės, aligatoriui tada buvo dveji metai. Tad dabar jis turėtų būti 83-ejų.

Jis išgyveno net du Serbijos sostinės bombardavimus – 1941 metais, kai bombardavo Vokietija, ir 1944, kai miestą bombomis nusėjo sąjungininkų pajėgos.