Australai nukniaukė vėliavą
Nau­jo­sios Ze­lan­di­jos prem­je­ro par­ei­gas ei­nan­tis Wins­to­nas Pe­ter­sas par­agi­no kai­my­nę Aus­tra­li­ją pa­keis­ti sa­vo vė­lia­vą, nes, jo ma­ny­mu, aus­tra­lai nu­kniau­kė „ki­vių“ vė­lia­vos pie­ši­nį ir ke­lia pa­inia­vą.

„Mes sugalvojome piešinį, o jie jį pasiskolino, ir jei norime, kad viskas būtų aišku, jie turėtų pakeisti savo vėliavą, – sakė W. Petersas ir pridūrė: – Tikriausiai akivaizdu, kad visame pasaulyje žmonės painiojasi. Buvau tokiose vietose kaip Turkija ir kitos šalys, kur jie dėl vėliavų painiojo mūsų šalis. Tai nenaudinga.“

Naujosios Zelandijos ir Australijos vėliavos yra tamsiai mėlynos spalvos, su buvusios kolonijinės valdytojos Britanijos vėliavos simboliu viršutiniame kairiajame kampe. Vienintelis reikšmingas skirtumas – kad Australijos vėliavoje yra šešios baltos žvaigždės, iš kurių penkios simbolizuoja Pietų Kryžių, o Naujosios Zelandijos vėliavoje šis žvaigždynas pavaizduotas keturiomis raudonomis žvaigždėmis.

Dešinėje plevėsuoja dabartinė Naujosios Zelandijos vėliava, o alternatyvią su paparčiu gyventojai atmetė.

W. Petersui, premjero pareigas laikinai einančiam ministrei pirmininkei Jacindai Ardern išėjus trumpų motinystės atostogų, vėliavos klausimas labai rūpi. 73 metų politikas jį buvo iškėlęs ir anksčiau.

Opozicijos lyderis Simonas Bridgesas šaipėsi iš W. Peterso susirūpinimo vėliava, apkaltino jį populizmu ir pavadino „pigesniu Donaldu Trumpu“. Pasak S. Bridgeso, Naujosios Zelandijos žmonėms rūpi tokie klausimai kaip ekonomika ir sveikatos apsauga. „Kalbėdamiesi su manimi jie niekada neminėjo Australijos vėliavos klausimo“, – parlamentui sakė jis.

Naujoji Zelandija savo vėliavą turi nuo 1902 metų, o Australijos vėliava oficialiai pripažinta tik 1954-aisiais. Tačiau neformaliai australiškoji versija buvo naudojama nuo 1901 metų, ir abi šalys sako, kad XIX amžiaus pabaigoje panašūs piešiniai buvo įprastas dalykas.

2016 metais Naujojoje Zelandijoje buvo surengtas referendumas dėl vėliavos pakeitimo kita vėliava, su paparčio lapo motyvu, bet pasiūlymas buvo atmestas – prieš jį balsavos 57 proc. rinkėjų.