Atsirado „Novičioko“ atakos įkvėptas žaidimas
Ru­si­jo­je pre­ky­bo­je ne­se­niai pa­si­ro­dė sta­lo žai­di­mas „Sa­viš­kiai Sols­be­ry­je“. Jis su­kur­tas re­mian­tis pla­čiai nu­skam­bė­ju­sia Skri­pa­lių ap­nuo­di­ji­mo is­to­ri­ja.

Ant žaidimo dėžės esanti iliustracija leidžia nesunkiai suprasti, apie ką jis. Čia pavaizduotas nusikaltimą tariamai padariusių rusų, prisistačiusių Ruslanu Boširovu ir Aleksandru Petrovu, maršrutas į Solsberį. Piešinyje taip pat matyti stilizuoti užsimaskavusių agentų portretai, garsioji Solsberio katedra, o ties „finišu“ – du asmenys, dėvintys ryškius apsauginius kostiumus.

Bendrovės „Igroland“ sukurtas žaidimas kainuoja 77 rublius (1 eurą). Jį galima įsigyti internetinėje svetainėje. Tiesa, čia nepateikiama jokio detalesnio žaidimo aprašymo. Jo atvaizdas yra greta kitų tradiciškesnių stalo žaidimų su gyvūnais, mašinomis, pasakų herojais ir panašiai.

Šis žaidimas sulaukė didelio dėmesio ir kritikos už „siaubingą nepagarbą“ atakos aukoms. Tuo metu žaidimo kūrėjai aiškino vienam portalui, kad tai yra linksmas atsakas rusofobiškiems Vakarams ir paprasčiausiai atspindi rusų meilę europietiškai kultūrai. Žaidimo tikslas – kuo greičiau iš Maskvos nukeliauti į Solsberį ir kelyje išvengti policijos.

Tačiau buvusio Solsberio mero Jo Broomo žodžiais, tai itin prasto skonio žaidimas, kurį žaidžiantys asmenys perima žudikų vaidmenis ir lenktyniauja, kas pirmas pasieks Solsberį. Jo manymu, kažkas mėgina šią tragediją perteikti šviesesnėmis spalvomis.

Buvęs rusų dvigubas agentas Sergejus Skripalis ir suaugusi jo duktė Julija pernai kovo 4 dieną buvo rasti be sąmonės susmukę parke ant suoliuko Solsberyje. Jie buvo apnuodyti Sovietų Sąjungoje pagaminta itin toksiška nervus paralyžiuojančia medžiaga „Novičiokas“.

Pasak tyrėjų, toksiškos medžiagos buvo užpurkšta ant S. Skripalio namų įėjimo durų rankenos. Apnuodyti Skripaliai liko gyvi. Londonas dėl šio apnuodijimo kaltina Rusijos karinę žvalgybą GRU, bet Maskva neigia, kad yra kaip nors su tuo susijusi.

Leidinys „The Telegraph“ tvirtina, kad prieš pasikėsinimą į Skripalius A. Petrovas ir R. Boširovas ne mažiau nei šešis kartus skrido į Ženevą ir praleido ten iš viso kelias savaites. Nuo 2017 metų lapkričio iki 2018 metų vasario jie devynis kartus pirko bilietus būtent į minėtąjį miestą. Be to, abu rusai lankėsi ir Bergame, Paryžiuje bei Amsterdame.