Atsiprašė dėl permatomo sijono
By­los, iš­kel­tos egip­tie­čių ak­to­rei Ra­niai Yous­sef dėl pa­si­ro­dy­mo su per­ma­to­ma su­kne­le, bu­vo nu­trauk­tos, kai ji vie­šai at­sip­ra­šė.

R. Youssef, praėjusią savaitę pasirodžiusi su kojų neslepiančia juodų nėrinių suknele, buvo apkaltinta „skatinusi ištvirkimą“. Pasipiktinimą sukėlusią suknelę aktorė vilkėjo per Kairo tarptautinio kino festivalio uždarymą. Jos nuotraukoms pasklidus socialiniuose tinkluose, teisininkai pateikė skundą. Jį ėmėsi tirti Egipto vyriausiasis prokuroras.

45 metų aktorė sausio 12 dieną turėjo pasirodyti teisme dėl atskirų ieškinių, kuriuos buvo pateikę Ameras Abdelsalamas ir Samiras Sabri, žinomi dėl panašių bylų ir kitiems viešiems asmenims.

R. Youssef atvejis sukėlė prieštaringas reakcijas Egipte ir išprovokavo emocingus debatus socialinėje žiniasklaidoje dėl „viešo padorumo“ ir dėl to, ar atviro drabužio vilkėjimas užtraukia įkalinimo bausmę. Kilęs triukšmas privertė aktorę atsiprašyti. Šalies žiniasklaidai ji sakė, kad nesitikėjo tokios didelės reakcijos ir nebūtų vilkėjusi tos suknelės, jei būtų žinojusi, kokį pasipiktinimą ji sukels.

AFP/Scanpix nuotrauka

Trečiadienį socialiniame tinkle „Facebook“ R. Youssef parašė, kad prokuratūroje praleido 4 valandas, o paskui buvo paleista. „Tyrimas dar vyksta“, – pridūrė ji. Egipto valstybinė informavimo tarnyba (VIT) nurodė, jog nušviesdama R. Youssef atvejį tarptautinė žiniasklaida „išpūtė kai kurias neigiamas praktikas, susijusias su asmens laisve Egipte“. Pasak VIT, žiniasklaidos priemonės savo „išvadas grindė vien pradiniais krizės įvykiais ir nepadarė pauzės, kad pažiūrėtų, kaip viskas pasirodys ir galiausiai baigsis“. Tarnyba patvirtino, kad ieškiniai R. Youssef buvo atšaukti.

Egipto visuomenė daugiausia yra konservatyvi. Anksčiau šiais metais prokurorai už „ištvirkimo skatinimą“ buvo keturioms dienoms sulaikę dainininkę, kurios vaizdo įrašas su jausmingais rytietiškais šokiais ir dviprasmiškais gestais išplito internete. Pernai kita popdainininkė dėl panašių kaltinimų, susijusių su esą provokuojamu vaizdo įrašu, buvo nuteista dvejus metus kalėti. Po apeliacijos bausmė sutrumpinta iki vienų metų.