Atšilęs oras paankstino ledo parko uždarymą
Kas­met Ki­ni­jos Har­bi­no mies­te vyks­ta di­džiu­lis le­do ir snie­go fes­ti­va­lis, ta­čiau šie­met be­veik 10 tūkst. me­ni­nin­kų kur­tos skulp­tū­ros ėmė tirp­ti per­ne­lyg anks­ti ir or­ga­ni­za­to­riams te­ko už­da­ry­ti pa­grin­di­nę par­odą.

Paroda dėl šilčiausios žiemos savaitės buvo uždaryta sekmadienį, maždaug 10 dienų anksčiau, nei planuota. Pernai parkas duris užvėrė kovo 10 dieną.

„Žinoma, kad mes patiriame krizę“, – naujienų agentūrai „Reuters“ teigė vienas parko pareigūnas. Jis pridūrė, kad paroda buvo uždaryta dėl lankytojų saugumo, nes skulptūros tiesiog pradėjo tirpti.

Šalies šiaurės rytuose esantis Harbinas žinomas dėl savo geliančiai šalto oro. O mieste įsikūrusiame žiemos parke nuo jo atidarymo gruodžio 23 dieną apsilankė per 1 mln. lankytojų.

Darbininkai valo nuo tirpstančių skulptūrų atskilusį ledą. / Reuters/Scanpix nuotrauka

Kai kurie lankytojai buvo iš anksto užsisakę bilietus, kad galėtų pasigrožėti miniatiūrinėmis Koliziejaus ar Milano katedros ledo kopijomis. Tad jie nusivylė dėl paankstinto uždarymo. „Kodėl neinformavote mūsų iš anksto, – parašė vienas turistas socialinio tinklo „Twitter“ kiniškame atitikmenyje „Weibo“. – Aš užsisakiau traukinio bilietą ir viešbutį, o jūs užsidarėte.“

Pasak parko pareigūno, pinigai už įėjimą buvo visiems grąžinti.

Harbino žiemos festivalis organizuojamas nuo praeito amžiaus 9-ojo dešimtmečio, o per tą laiką jame apsilankė milijonai žmonių iš viso pasaulio. Harbinui tai pagrindinis iš turizmo gaunamų pajamų šaltinis.