Aršieji „Hells Angels“: 5 faktai apie garsiausią baikerių klubą
„Hells An­gels“ bai­ke­riai yra pa­gar­sė­ję karš­ta­ko­šiai. Jie ne­ven­gia smur­to, peš­ty­nių, klu­bo is­to­ri­jo­je bū­ta ir žmog­žu­dys­čių, ra­šo the­vin­ta­ge­news.com.

1. Klubas veikia visame pasaulyje

Net šešiuose žemynuose veikia 444 „Hells Angels“ padaliniai – Pragaro angelai nepasiekė tik Antarktidos.

Vienintelės Europos valstybės, vis dar neturinčios jokių ryšių su klubu, yra Moldova, Baltarusija, Kosovas ir Juodkalnija. Net mažos valstybės, tokios, kaip Lichtenšteinas ir Kanarų salos, turi savo padalinius.

Kai kuriose valstybėse neegzistuoja atskiri „Hells Angels“ padaliniai, tačiau veikia kiti baikerių klubai yra susiję su didžiausia pasaulio baikerių gauja.

Reuters/Scanpix nuotrauka

2. Pragaro angelu tapti sunku

Jeigu kada nors nuspręstite, kad norite prisijungti prie šios baikerių kompanijos, jums derėtų omenyje turėti kelis dalykus. Visų pirma, sunku gyventi visą laiką būnant kelyje, tam reikia daug ką paaukoti.

Kiekvienais metais „Hells Angels“ baikeriui, norinčiam skaitytis „tikru“ Pragaro angelu, reikia nuvažiuoti bent 20 000 kilometrų, kad galėtumei skaitytis „tikri“ pragaro angelu. Taip pat bet koks motociklas netinka – reikia turėti chopperį.

Galų gale – klubo narėmis negali tapti moterys. Net jei atitinkate visus kriterijus ir norite priklausyti Pragaro angelams, kurį laiką pilnaverčiu klubo nariu nesiskaitysite, juo tapti galimybę gausite tik praėjus šiek tiek laiko.

3. „Hells Angels“ bylynėjosi su „Disney“ ir laimėjo

Reuters/Scanpix nuotrauka

Baikerių klubas nusprendė paduoti „Disney“ į teismą, nes kompanija „Hells Angels“ pavadinimu ir logotipu pasinaudojo 2007 metų filme „Laukiniai šernai“, be organizacijos leidimo ar jokio jos paminėjimo. Pragaro angelai bylą laimėjo nesunkiai.

4. „The Rolling Stones“ Pragaro angelus nusisamdė kaip apsaugą

DN/Scanpix nuotrauka

Sykį „The Rolling Stones“ nusprendė nusisamdyti „Hells Angels“ baikerius kaip apsaugą savo koncertui Altamonte. Kadangi koncetas buvo nemokamas, prigužėjo itin daug žmonių. Grupė baikeriams už paslaugas atsiskaitė ne pinigais, o alumi.

Lazdomis apsiginklavę girti baikeriai bei pašėlę grupės fanai pasirodė prasta kombinacija. Koncerto metu įsiplieskė net keli konfliktai, kurių metu žuvo net keturi koncerto dalyviai. Vieną iš jų mirtinai subadė baikeris.

Egzistuoja legenda, kad baikeriai užpuolė netgi Micką Jaggerį, tačiau šis faktas niekada taip ir nebuvo įrodytas. Tiesa, baikeriai vėliau supyko ant grupės lyderio, kai šis apie juos po katastrofos neigiamai atsiliepė.

5. George Harrisonas klubo narius pakvietė į vakarėlį Jungtinėje Karalystėje ir to pasigailėjo

BJORN LARSSON ASK/ Scanpix nuotrauka

Viešėdamas Jungtinėse Valstijose bitlas George Harrisonas susitiko su keliais „Hells Angels“ nariais ir nutarė juos pakviesti į Jungtinę Karalystę. Neverta net sakyti, kad savo sprendimo jis pasigailėjo. 17 baikerių buvo atvyko į įrašų studijos „Apple Records“ organizuotą vakarėlį.

Kai kuriems iš jų nebuvo dalyvauti vakarėlyje leista įeiti dėl kriminalinės praeities, tačiau tie, kurie pasirodė, paliko tikrai gilų įspūdį. Jie pilnai išnaudojo „the Beatles“ svetingumą.

Baikeriai sugebėjo suvalgyti visą maistą vakarėlyje, nepalikdami nieko įrašų studijos darbuotojams ar grupei, o George Harrisonui teko šiuos išprašinėti.