Arabai plūsta į Krokuvą
Pa­sta­ruo­ju me­tu Len­ki­jos pie­tuo­se esan­čio Kro­ku­vos mies­to gat­vė­se, aikš­tė­se ir pre­ky­bos cen­truo­se ma­ty­ti vis dau­giau tu­ris­tų iš ara­biš­kų ša­lių. Apie tai ne­se­niai ra­šė ša­lies dien­raš­tis „Ga­ze­ta Wy­borc­za“.

Krokuva į arabų akiratį visų pirma pateko todėl, kad atsirado tiesioginis skrydis iš Dubajaus. Jungtinių Arabų Emyratų pigių skrydžių bendrovės „FlyDubai“ puslapyje pateikiamas patrauklus šio trečio pagal dydį Lenkijos miesto lankytinų objektų sąrašas, iliustruojamas dar įspūdingesnėmis nuotraukomis.

Kaip aiškino Lenkijos ambasadorius Jungtiniuose Arabų Emyratuose Robertas Rostekas, šių kraštų gyventojai noriai keliauja į Krokuvą, nes čia jaučiasi saugūs. Krokuvoje, kitaip negu kituose didžiuosiuose Europos miestuose, nėra buvę teroristinių atakų. Tad žmonės nesibaimina atvykti su visa šeima. Arabai itin vertina Krokuvą dėl istorinio palikimo, architektūros ir jaukios atmosferos.

Didelis pranašumas, be abejo, yra ir nedidelės kainos. Arabės, užsukusios į parduotuvėles, negaili pinigų kosmetikai, drabužiams, papuošalams. Atvykėliams taip pat patinka vietos restoranai, siūlantys ir ganėtinai platų arabiškos virtuvės patiekalų pasirinkimą.