Ar ne per daug komercijos?
Vo­kie­ti­jos pro­tes­tan­tų baž­ny­čia pa­si­pik­ti­nu­si „ne­gai­les­tin­gu Ka­lė­dų su­ko­mer­ci­ni­mu“ ir kai ku­riuo­se mies­tuo­se per­ne­lyg anks­ti ati­da­ro­mo­mis Ka­lė­dų mu­gė­mis.

„Kas lieka iš gyvenimo ritmo, liturginių metų ritmo, kai viskas prieinama visą laiką ir savavališkai?“ – klausė Vokietijos evangelikų bažnyčios atstovė. „Negailestingas advento ir Kalėdų sukomercinimas siunčia priešingą žinutę nei ta, kurią mums perduoda Biblija“, – pridūrė ji. Keturias savaites trunkantis adventas, kuris šiemet prasidės gruodžio 2-ąją, „turėtų būti išgyvenamas dėl savo tikrosios reikšmės – kaip Kalėdų, Dievo atėjimo laukimo laikas“.

Vokietija didžiuojasi savo senomis tradicijomis rengti Kalėdų muges, per kurias pardavinėjamas karštas vynas, saldumynai, rankdarbiai, Kalėdų papuošalai ir kitos dovanos. Dauguma Vokietijos miestų, tarp jų Berlynas, Hamburgas, Frankfurtas, Kelnas ir Liubekas, atidarys savo muges lapkričio 26-ąją.

Freiburge, Dortmunde bei Diuseldorfe ir kitur Kalėdų mugės buvo atidarytos jau ketvirtadienį, o kai kuriuose šalies miestuose, įskaitant Eseną, veikia jau nuo lapkričio vidurio.

Eseno arkivyskupija savo ruožtu irgi paskelbė analogišką skundą dėl šių mugių, pritraukiančių į miesto centrą gausybę pirkėjų. „Nenorime kitiems gadinti šventės, (bet) mums, kaip atsidavusiems krikščionims, svarbu pažymėti, kad Kalėdos nėra kokia nors metų pabaigos kultūrinė šventė su lemputėmis, o šventė, žyminti Jėzaus gimimą“, – sakė arkivyskupijos atstovas Ulrichas Lota.