Ar naujausias Woody Alleno filmas bus ir paskutinis?
Nuo 1974-ųjų Woo­dy Al­le­nas kiek­vie­nais me­tais pri­sta­ty­da­vo po fil­mą. 2019 me­tais ši tai­syk­lė bus pa­žeis­ta. Nors tei­gia­ma, kad 82 me­tų re­ži­sie­rius tie­siog da­ro me­tų per­trau­ką, sklan­do gan­dai, kad keb­lu­mų ku­riant ki­tą fil­mą ki­lo dėl ju­dė­ji­mo #Me­Too pa­sek­mių.

48-as W. Alleno ilgametražis filmas „Lietinga diena Niujorke“ (A Rainy Day in New York) žiūrovams turėtų būti pristatytas šiemet, nors metų pradžioje buvo pasirodę pranešimų, kad „Amazon Studios“ ketina nukelti jo platinimą neribotam laikui.

Už vaidmenis Woody Alleno filmuose "Oskarą" pelnė ne vienas aktorius. Nuotraukoje - Penelope Cruz, apdovanota už vaidybą filme "Viki, Kristina, Barselona".Reuters/Scanpix nuotrauka

Kol kas neaišku, kas laukia režisieriaus ateityje, nors kino informacijos puslapyje IMDB yra įrašas apie 2020 metais planuojamą „neįvardytą W. Alleno projektą“.

Cate Blanchett su "Oskaru" už vaidmenį Woody Alleno filme "Džesmina".Reuters/Scanpix nuotrauka

„Woody mėgsta dirbti. Jis niekada neatostogauja. Tačiau jis daro metų pertrauką, kol ras rėmėją“, – rašoma pramogų pasaulio naujienų puslapyje „Page Six“. Režisieriaus atstovai neigė, kad kilo problemų dėl 2020-ųjų projekto finansavimo.

W. Alleno produktyvumus yra neprilygstamas. Per pastaruosius 44 metus jis kasmet parašydavo, surežisuodavo ir žiūrovams pristatydavo po filmą ir tikrai neketino lėtinti tempo. 2016 metais jis pasirašė 5 filmų platinimo susitarimą su „Amazon“, o tai reiškia, kad jam liko sukurti dar tris filmus po praeitais metais pasirodžiusio „Užburto rato“ ir šių metų „Lietingos dienos Niujorke“. Pastarasis filmas yra romantinė komedija, kurioje vaidina tokios Holivudo garsenybės kaip Timothee Chalamet, Selena Gomez, Elle Fanning, Rebecca Hall ir Jude'as Law.

Tačiau šių metų sausį kilo abejonių, ar susitarimas su „Amazon“ bus tęsiamas dėl praeitais metais jam pakartotinai mestų jo įdukros Dylan Farrow kaltinimų seksualiniu išnaudojimu. Tai ne pirmas kartas, kai buvo iškelti šie kaltinimai, tačiau praeitų metų pabaigoje kilus #MeToo judėjimui ir pasauliui pagaliau pradėjus įsiklausyti į seksualinės prievartos aukas kitaip pradėta žiūrėti ir į W. Alleną.

Juostos „Lietinga diena Niujorke“ žvaigždės, tarp jų T. Chalamet, R. Hall ir Griffinas Newmanas, teigė savo gautą atlygį paaukosiantys Holivudo moterų iniciatyvai „Time's Up“ ir kitoms su seksualiniu priekabiavimu kovojančioms įstaigoms. O anksčiau W. Alleno filmuose vaidinę aktoriai Greta Gerwig, Michaelas Caine'as ir Ellen Page pažadėjo niekada daugiau su juo nebedirbti.

Dar visai neseniai W. Allenas sugebėdavo į savo filmus pritraukti ryškiausių žvaigždžių, kurios sutikdavo su juo dirbti už mažesnius atlyginimus. Aktoriai tikėdavosi, kad vaidmenys jo filmuose atneš jiems apdovanojimų. Per W. Alleno karjerą „Oskarus“ už vaidybą jo filmuose yra gavę net 7 aktoriai. Pats režisierius yra pelnęs net 4 tokias statulėles. Pastaraisiais metais darbo su W. Allenu prestižas išblėso ir kino naujienų apžvalgininkai svarsto, ar režisieriaus pertrauka nebus amžina.