Ar ir į jūsų miestą užsuks „Didžiosios kalėdinės mugės’’?
Šven­ti­nio ap­si­pir­ki­mo ir do­va­nų pa­ieš­kas šie­met ge­ro­kai pa­leng­vins ir ki­taip su­tik­ti pa­kvies net per 9 Lie­tu­vos mies­tus ke­liau­sian­tis pro­jek­tas – „Di­džio­sios ka­lė­di­nės mu­gės’’. Vil­nių, Kau­ną, Klai­pė­dą, Šiau­lius, Pa­ne­vė­žį, Ma­ri­jam­po­lę, Aly­tų, Jo­na­vą bei Ute­ną ap­lan­ky­sian­tys ren­gi­niai su­burs nuo ma­žo iki di­de­lio. Ka­lė­di­niais mies­te­liais po sto­gu tap­sian­čios mies­tų are­nos vi­lios nuo gar­džių mais­to pro­duk­tų iki do­va­nų idė­jų, o ma­žų­jų čia lauks ir pra­mo­gos, tei­gia­ma or­ga­ni­za­to­rių pra­ne­ši­me spau­dai. 

9 miestų idėja

Pasiruošti didžiosioms metų šventėms ir vienoje vietoje atrasti nuo maisto iki dovanų – tokia idėja jungia 9 didžiuosius Lietuvos miestus:

12.01 Marijampolėje, Marijampolės kultūros centre;

12.02 Panevėžyje „Cido’’ arenoje;

12.08 Vilniuje LITEXPO;

12.09 Šiauliuose „Šiaulių’’ arenoje;

12.15 Utenoje, Utenos arenoje;

12.15 Jonavoje, Jonavos arenoje;

12.22 Klaipėdoje, „Švyturio’’ arenoje;

12.22 Kaune „Žalgirio’’ arenoje;

12.23 Alytuje, Alytaus arenoje.

Ten aplankys keli tūkstančiai iš visos Lietuvos bei užsienio atvykusių prekybininkų. Smulkieji verslininkai ir gerai žinomi prekės ženklai dovanos plačiausią šalyje maisto ir gėrimų pasirinkimą: drabužių, tekstilės ir aprangos gaminius, dovanų ir idėjų šventinei aplinkai. Specialiai renginiuose suskirstytos zonos padės atrasti prekę kiekvienam lankytojui.

Nuo gardaus maisto iki originalių dovanų

Po stogu sukuriami kalėdiniai miesteliai išskirtiniai ir tuo, kad juose bus galima įsigyti nuo tradicinių kepinių iki tekstilės. Specialiai suskirstytose zonose Jus pasitiks: maisto produktai ir gėrimai, drabužiai bei tekstilė, rankų darbo gaminiai, interjero detalių ir šventinės atributikos sfera, vaikams skirtų prekių kampelis, tautodailės meistrų gaminiai ar net pramogos.

Besidominčius maistu vilios įvairūs naminiai gardėsiai šventiniam stalui: mėsos ir žuvies produkcija, naminiai pyragai šimtalapiai, šakočiai, meduoliai, saldainiai, sausainiai, naminiai pyragai, brandinti sūriai, medaus gaminiai. Ištroškusieji galės atsigaivinti nuo giros iki kavos. Propaguojančius sveiką gyvenseną gamintojai džiugins šaltyje džiovintomis uogomis, vaisiais, lauks įvairūs žolelių mišiniai arbatai, augalų sirupai, augalų ir medaus tyrės, įvairiausios uogienės, arbatžolės, prieskoniai bei riešutai.

Na, o dovanų ieškotojus džiugins smilkalai, žvakės, namų kvapai, muilai, kvapnieji aliejai, pirties tekstilės gaminiai, rankų darbo vilnos šlepetės, veltinukai, žaislai, knygos, atvirukai, pižamos. Renginiuose bus parduodami ir tokie tradiciniai švenčių atributai kaip advento vainikai, dekoracijos, kojinės su užrašais, dekoratyvinės pagalvėlės, kalendoriai, užrašinės, dovanų kortelės – visa tai padės išpildyti artimiausiųjų norų sąrašus per vieną dieną.

Visa tai – tik dalis dovanų idėjų, kurias pateiks per 9 miestus keliausiančios mugės. Nuo namų interjero detalių iki dizainerių kurtų žiemos kolekcijoms aprangoms detalių – „Didžiosiose kalėdinėse mugėse’’ šventinių idėjų atras kiekvienas lankytojas.

Vienos dienos renginiai

Vilnių, Kauną, Klaipėdą, Šiaulius, Panevėžį, Marijampolę, Alytų, Jonavą bei Uteną aplankysiantys renginiai pasižymės ir tuo, jog truks vos vieną dieną. Koncentruotos tematikos mugės, priklausomai nuo miesto, vyks šeštadienį arba sekmadienį, taip skatindamos drauge apsilankyti su visa šeima ir skirti laiką kokybiškam apsipirkimui.

„Gruodis gamintojams – įtemptas laikas, todėl skirti po dieną ir aplankyti savo gerbėjus vis skirtingame mieste – džiaugsmas ir jiems, ir klientui. Taip mugės lankytojui didinama pasirinkimo įvairovė, kuri pralenkia standartinius prekybos centrus, o unikalūs gaminiai skleidžią tikrą šventinę atmosferą“, – pasirinkimą muges rengti po vieną dieną kiekviename mieste pasakojo organizatoriai.

Iš anksto suplanuojamas pirkinių sąrašas nuteikia konkrečią datą skirti paieškoms ir atradimams, o gamintojai gali apkeliauti, šiuo atveju, net 9 miestus.

Tampa svarbia tradicija

Kalėdos – kone labiausiai laukiama metų šventė, paremta tradicijomis skatinti bendrystę ir skirti laiko artimiesiems.

„Kiekvienam miestui kalėdinis laikotarpis labai svarbus, todėl tokie bendrystę šiuo metų laiku skatinantys renginiai labai laukiami“, – pastebėjimais dalinasi mugių organizatoriai „Festivus“, kurių projektas startuos jau gruodžio 1 dieną Marijampolėje.