Angelina Jolie ragina padėti pabėgėliams venesueliečiams
Ho­li­vu­do žvaigž­dė An­ge­li­na Jo­lie an­tra­die­nį par­eiš­kė, kad tūks­tan­čių žmo­nių ma­si­nis iš­vy­ki­mas iš Ve­ne­sue­los su­kė­lė „šo­ki­ruo­jan­čią“ mig­ra­ci­jos kri­zę Pie­tų Ame­ri­ko­je ir bu­vo „nus­pė­ja­mas bei iš­ven­gia­mas“.

Tokius komentarus A. Jolie išsakė baigdama trijų dienų vizitą į Peru, kur lankėsi kaip Jungtinių Tautų (JT) pabėgėlių reikalų agentūros (UNHCR) ypatingoji pasiuntinė.

Per savo vizitą ji susitiko su pabėgėliais venesueliečiais, gyvenančiais vienoje prieglaudoje Limoje, ir apsilankė vienoje sienos perėjoje Peru šiaurėje.

Nuo 2015-ųjų Venesuelą paliko daugiau kaip 1,9 mln. žmonių, kurių maždaug 400 tūkst. persikėlė į Peru.AFP/Scanpix nuotrauka

Antradienį A. Jolie susitiko su Peru prezidentu Martinu Vizcarra ir aptarė su juo galimus migrantų krizės sprendinius, taip pat galimybes užsitikrinti tarptautinę pagalbą. Po šio susitikimo ji padėkojo Peru už pastangas padėti į šalį atvykusiems venesueliečiams įgyti teisinį statusą. Aktorė ir kino kūrėja taip pat paragino pasaulio valstybes paremti procedūras, padedančias pabėgėliams prašytis prieglobsčio.

„Nė vienas mano sutiktas venesuelietis nenori labdaros, – tikino A. Jolie. – Jie nori galimybės padėti patys sau.“

JT duomenimis, nuo 2015-ųjų Venesuelą paliko daugiau kaip 1,9 mln. žmonių, kurių maždaug 400 tūkst. persikėlė į Peru. UNHCR apibūdino šį procesą kaip didžiausią žmonių judėjimą per Lotynų Amerikos naujausių laikų istoriją.

Venesuelos vyriausybė neigia, kad migracijos krizė apskritai vyksta, ir tvirtina, jog jos priešai perdeda padėties rimtumą, norėdami pateisinti potencialų įsiveržimą į Venesuelą.

Pirmadienį valdančiosios Socialistų partijos lyderis Diosdado Cabello socialiniame tinkle „Twitter“ pasišaipė iš A. Jolie vizito ir pareiškė, kad tai tėra paprastas šou, kuriuo „dešiniosios pakraipos žiniasklaida“ mėgina atitraukti dėmesį nuo tūkstančių migrantų iš Centrinės Amerikos vilkstinės, keliaujančios Jungtinių Valstijų link.