Angela Merkel išliejo kartėlį dėl pastabų jos aprangai
Vo­kie­ti­jos kanc­le­rė An­ge­la Mer­kel ne­se­niai duo­da­ma in­ter­viu ša­lies lei­di­niui „Die Zeit“ prie­kaiš­ta­vo, kad bū­da­ma mo­te­ris tu­ri at­lai­ky­ti kri­ti­ką dėl sa­vo dra­bu­žių, o štai po­li­ti­kai vy­rai su tuo ne­su­si­du­ria.

„Vyras gali vilkėti tą patį tamsiai mėlyną kostiumą nors ir šimtą dienų iš eilės. Bet jei aš apsivelku tą patį švarką keturis kartus per dvi savaites, kaipmat sulaukiu pastabų“, – guodėsi vadovė kaip niekada atvirame interviu. Ji pridūrė, kad jau priprato prie tokios reakcijos ir išmoko su tuo susidoroti.

Vokietijos žiniasklaida keliskart yra atkreipusi dėmesį į A. Merkel stiliaus sprendimus. Pavyzdžiui, kai ji 2012 metais į kasmetinį muzikos renginį atėjo apsirengusi tą pačią suknelę kaip ir 2008-aisiais. Tąkart portalas „Spiegel Online“ pažymėjo, kad net kanclerės kaklo papuošalas ir šukuosena buvo identiški.

2008 metais Oslo operos renginyje viešėjusi A. Merkel vilkėjo suknelę gilia iškirpte. Tai sulaukė nemenko žiniasklaidos dėmesio ir svarstymų, ar šis drabužis neatidengė per daug.

Moterims politikėms kiekviena aprangos detalė iki šiol yra nelengvas kompromisas tarp valdžios ir lyties. Spalvingo švarko ir tamsių kelnių kostiumas jau tapo skiriamuoju A. Merkel stiliaus ženklu. Ji puikiai žino, kokį poveikį daro tam tikras drabužis, todėl renkasi laiko jau patikrintą derinį.

Vokietijos kanclerė, reaguodama į interviu ėmusios „Die Zeit“ žurnalistės Janos Hensel komentarą, esą vadovės stilius yra pavyzdys daugeliui pasaulio moterų, kukliai atsakė, jog tai perdėta. Jos žodžiais, tokiomis būtų galima pavadinti ir JAV demokratę Hillary Clinton, britų premjerę Theresą May bei karalienę Elžbietą II.