Amsterdamo prostitutės „ištrūks“ iš garsiojo „Raudonųjų žibintų“ kvartalo
Ams­ter­da­mas ga­li leis­ti pros­ti­tu­tėms dirb­ti už mies­to gar­sio­jo Rau­do­nų­jų ži­bin­tų kvar­ta­lo, siek­da­mas pa­da­ry­ti šį ra­jo­ną šva­res­nį ir pa­ge­rin­ti ja­me dir­ban­čių mo­te­rų są­ly­gas, penk­ta­die­nį pra­ne­šė par­ei­gū­nai.

Savo paslaugas pro langus Olandijos sostinėje reklamuojančios sekso darbuotojos skundžiasi, kad į jas nuolat spokso fotoaparatais apsikarstę turistai, kurie taip pat atbaido klientus.

Taigi, miesto valdžia svarsto siūlymą išduoti darbuotojoms licencijas, leisiančias joms dirbti kitose Amsterdamo vietose, pavyzdžiui, specialiuose saugiuose viešnamiuose, panašiuose į viešbučius.

Šį planą formaliai pasiūlė miesto valdančioji koalicija – Žaliųjų partija (GroenLinks), liberalioji partija D66 ir Socialistų partija. Jį taip pat palaiko Amsterdamo mero postą pirmoji užėmusi moteris Femke Halsema.

„Siekiama, kad sekso darbuotojos turėtų daugiau pasirinkimo nei tiesiog dirbti iš namų ar turistiniame rajone, kur jos turi daug mažiau anonimiškumo“, – pareiškė D66 priklausantis municipaliteto narys Alexander'as Hammelburgas.

„Antra, taip būtų išspręsta problema, kad sekso darbuotojoms trūksta legalių darbo patalpų“, – sakė jis naujienų agentūrai AFP.

„De Wallen“ (ol. „kanalų pylimai“) yra aptriušęs miesto raudonųjų žibintų kvartalas, liūdnai pagarsėjęs savo raudonų rėmų langais, už kurių darbuojasi prostitutės.

Amsterdamas šiuo metu imasi virtinės priemonių, kuriomis siekiama pažaboti turizmo sukeliamas problemas. Kasmet mieste apsilanko 18 mln. turistų – daugiau nei Nyderlanduose yra gyventojų.

Sostinės valdžia neseniai pradėjo kampaniją prieš nepaklusnius lankytojus – daugiausiai narkotikų ir prostitucijos priviliojamų jaunuolių grupes, savaitgaliais dažnai klaidžiojančias vandens kanalų išraižyto senamiesčio gatvėmis, lankančias visas pakeliui pasitaikiusias aludes ar tiesiog atvykstančias švęsti bernvakarių.

Miesto taryba yra įvedusi griežtas baudas ir kitas bausmes už viešosios tvarkos pažeidimus, o rugpjūtį paskelbė privalomas gatvių valymo pertraukas ir gatvių stebėjimo priemones.