Amerikiečiai jau varžosi dėl daugiau nei pusantro milijardo „aukso puodo“
Dau­gy­bė lo­te­ri­jos žai­dė­jų Jung­ti­nė­se Vals­ti­jo­se li­ko nu­si­vy­lę, kai jiems ne­pa­vy­ko per­nakt tap­ti mi­li­jar­die­riais, ta­čiau jie dar su­lauks an­tro šan­so lai­mė­ti di­dį­jį pri­zą, ku­ris šį­kart iš­augs net iki 1,6 mlrd. JAV do­le­rių.

„Mega Millions“ penktadienio lošimo prizo dydis buvo išaugęs iki 1 mlrd. JAV dolerių, taigi daugybė žmonių visose Jungtinėse Valstijose rikiavosi į eiles degalinėse ir parduotuvėse, kad įsigytų loterijos bilietų.

Nors net 15 žmonių laimėjo mažiausiai 1 mln. JAV dolerių prizą, „aukso puodo“ nelaimėjo niekas, o tai reiškia, kad per pakartotinį lošimą antradienį pagrindinis prizas išaugs iki 1,6 mlrd. JAV dolerių.

Iki šiol didžiausią Jungtinėse Valstijose „aukso puodą“ – 758,7 mln. JAV dolerių – pernai laimėjo 53 metų dviejų vaikų motina iš Masačusetso Mavis Wanczyk.

2002 metais įkurtas „Mega Millions“ žaidimas per daugelį metų keitėsi – kitaip negu anksčiau, dabar prizus laimėti yra sunkiau, bet „aukso puodo“ dydis dėl šios priežasties yra didesnis.

Kitaip nei daugybėje kitų šalių, loterijos laimėjimai Jungtinėse Valstijose yra apmokestinami federaliniu lygmeniu. Be to, kai kurios valstijos taiko ir vietos mokesčius.