Aktorė draudžia dukrai žiūrėti kai kuriuos „Disney“ filmus
Dviem „Os­ka­rams“ no­mi­nuo­ta bri­tų ak­to­rė Kei­ra Knight­ley par­eiš­kė, jog sa­vo 3 me­tų du­krai ji ne­lei­džia žiū­rė­ti tų ki­no stu­di­jos „Dis­ney“ fil­mų, ku­riuo­se mo­te­rys yra pri­sta­to­mos jai ne­priim­ti­nu bū­du.

Pasak aktorės, Edie Knightley Rington griežtai neleidžiama žiūrėti „Pelenės“ ir „Mažosios undinėlės“.

Duodama interviu JAV komikei Ellen DeGeneres, K. Knightley pareiškė, kad Pelenė tiesiog „laukia, kol ją išgelbės turtingas vaikinas“. „Nelauk! Žinoma, kad išsigelbėk pati!“, – sakė aktorė.

Amerikiečių aktorė Kristen Bell filme "Ledo karalystė" įgarsino princesę Anną.Reuters/Scanpix nuotrauka

O kalbėdama apie 1989 metų animacinį filmą „Mažoji undinėlė“ K. Knightley teigė, jog jame skambančios dainos yra nuostabios, tačiau išreiškė nepritarimą pagrindinės herojės poelgiui. „Niekada neatsisakyk savo balso, kad gautum vaikiną“, – patarė ji.

Britė pridūrė, kad draudimas žiūrėti šį filmą jai kelia šiokią tokią dilemą, nes jis jai patinka. „Aš labai mėgstu „Mažąją undinėlę“! Tad su ja kiek keblu, tačiau draudimo laikausi“, – tvirtino aktorė.

K. Kneightley pastaruoju metu duoda nemažai interviu, nes pati reklamuoja „Disney“ filmą „Spragtukas ir keturios karalystės“, kuriame ji atlieka Cukruotų slyvų fėjos vaidmenį.

Kita vertus, aktorės namuose draudžiami toli gražu ne visi „Disney“ filmai. Ji išreiškė pritarimą tokiems animaciniams filmams kaip „Žuvytė Dorė“, „Ledo šalis“ ir „Vajana“.

Amerikiečių aktorė Kristen Bell, kuri įgarsino „Disney“ princesę Anną filme „Ledo karalystė“, taip pat prisidėjo prie diskusijos apie šios kino studijos filmus ir feminizmą.

Žurnalui „Parenting Magazine“ ji tvirtino, kad filmas „Snieguolė ir septyni nykštukai“ siunčia vaikams keletą neteisingų žinučių. Kalbėdama apie savo dukteris – penkerių metų Lincoln ir trejų metų Deltą, – ji teigė: „Kaskart, kai baigiame žiūrėti „Snieguolę ir septynis nykštukus“, aš savo dukrų klausiu: „Ar jums ne keista, kad Snieguolė net neklausia senosios raganos, kodėl ji turėtų valgyti obuolį? Ar iš kur jį gavo?“ Ji taip pat pridūrė, kad su dukromis kalba apie tai, jog nėra gerai, kad princas bučiuoja Snieguolę be jos sutikimo.

Kino studija „Disney“ jau seniai kritikuojama dėl moterų pristatymo filmuose, tačiau pastaruoju metu ji dėjo nemažai pastangų šią problemą ištaisyti ir kurti stiprias, vyro išgelbėjimo nelaukiančias ir savo nuomonę turinčias herojes.