Aisčio Mickevičiaus kvapuose – prezidentų Smetonos, Stulginskio, Griniaus charakteriai
Va­sa­rio 16-osios pro­ga kva­pų me­ni­nin­kas Ais­tis Mic­ke­vi­čius pri­sta­tė iš­skir­ti­nę pre­zen­ta­ci­ją-par­odą „Kve­pian­tys Pre­zi­den­tai“. Jos me­tu pub­li­kai pri­sta­ty­ti trys Vals­ty­bės at­kū­ri­mą įpras­mi­nan­tys kva­pai – „Sme­to­na“, „Stul­gins­kis“ ir „Gri­nius“. 

Visiems trims šios kolekcijos aromatams, pasak idėjos sumanytojų, sukurta klasikinė aromatinė bazė. Kvepaluose dominuoja tokios parfumerinės natos, kaip pačiulė (patchouli), vetiveris (vetiver), ambra (amber gris), ąžuolo kerpė (oak moss), nerolis (neroli), mandarinas (tangerine) ir bergamotė (bergamot).

Kiekvienas iš šių aromatų papildytas parfumerinėmis esencijomis iš lietuviškos kvapų paletės. Taip išgauti trijų istorinių Lietuvos prezidentų aromatai. „Grinius“ – beržo pumpurų ir kmyno kombinacija, „Stulginskis“ – raudonojo obuolio, pušies spyglių, vaistinės ramunėlės natomis, „Smetona“ – pypkinio tabako ir raudonojo gvazdiko akordais. Tai pirmoji Lietuvoje autorinė proginė suvenyrinė parfumerijos kolekcija, rašoma pranešime spaudai.

Kuriant prezidentų kvapus, pasak autoriaus A. Mickevičiaus, visų pirma buvo svarbu atskleisti lokalią tų kvapų natų prigimtį. Todėl kūrėjas dairėsi tokių esencijų, kurios asocijuotųsi su mūsų šalimi. O kūrybinio įkvėpimo sėmėsi ir iš pačių asmenybių gyvenimo.

„Kurdamas kvapus, bandžiau atsižvelgti į kiekvienos šių asmenybių charakterį ar gyvenimo aplinkybes. Antanas Smetona su žmona buvo visuomenininkai, žmonės, kurie mėgo įvairius to meto vakarėlius, aukštuomenės susiėjimus. A.Smetonos žmona ne tik kortavo, bet ir daug rūkė.

Atsispirdamas nuo šito fakto į tą kvapą įdėjau tabako žiedų ir lapų, nes įsivaizdavau, kad šiuos žmones visada gaubdavo tabako dūmai (juokiasi). Šis aromatas išėjo toks saloninis, kai kas užuodė ir parketą, nes yra įdėta ąžuolo kerpės“, – intrigavo autorius.

Pamėginti įsivaizduoti, kokių kvapų apsuptyje gyveno Lietuvai svarbios istorinės asmenybės, su kuo kūrėjams asocijuojasi senasis laikmetis ir to meto žmonių gyvenimo būdas, kiekvienas norintis galės aplankęs unikalią prezentaciją-parodą „Kvepiantys Prezidentai“ iki vasario 24 dienos PLC „Panorama“ II aukšte įsikūrusioje parduotuvėje.