Airija laukia Kurto Cobaino gerbėjų
Niub­ri­dže, Ai­ri­jo­je, ne­se­niai pra­dė­jo veik­ti, kaip tei­gia­ma, pir­mo­ji pa­sau­ly­je gru­pės „Nir­va­na“ ve­lio­nio ly­de­rio Kur­to Co­bai­no as­me­ni­nių daik­tų par­oda.

Stiliaus ikonų muziejuje eksponuojamos atlikėjo vaikystėje mėgtos knygos, piešiniai, žaislai, nuotraukos, ranka rašyti dainų tekstai. Lankytojai taip pat gali apžiūrėti jo drabužius, aksesuarus ir net automobilį „Dodge Dart“. Gerbėjai čia ras iki tol niekur nematytus žvaigždei priklausiusius daiktus.

Į parodos atidarymą atvyko atlikėjo motina Wendy O'Connor, sesuo Kim Cobain ir dukra Frances Bean Cobain. Ši unikali ekspozicija bus atverta iki rugsėjo 30 dienos. Ji skirta airiškoms atlikėjo šaknims pagerbti. Muziejuje, beje, jau buvo surengtos parodos, dedikuotos tokiems atlikėjams kai Michaelas Jacksonas ir Prince‘as.

Iš kairės: atlikėjo dukra Frances Bean Cobain, sesuo Kim Cobain ir motina Wendy O

„Nirvana“ – neginčijamai reikšmingiausia praėjusiojo dešimtmečio roko grupė, o aikštingojo vokalisto ir gitaristo palikimas auga su kiekvienais metais. K. Cobaino smukimas ir mirtis yra viena tragiškiausių roko atlikėjų biografijų. Jis susileido mirtiną heroino dozę ir nusišovė savo namuose Sietle 1994 metais. Atlikėjui buvo dvidešimt septyneri.