80-metė šokdina minias lenkų
Pa­si­puo­šu­si gel­to­no­mis kel­nė­mis, bliz­giais ba­tais su plat­for­mo­mis, ryš­kiai rau­do­nai pa­si­da­žiu­si lū­pas ir už­si­dė­ju­si ma­din­gas au­si­nes 80 me­tų DJ Wi­ka lei­džia šo­kių mu­zi­ką di­de­lia­me Var­šu­vos šo­kių klu­be.

80-metė Wirginia Szmyt yra vyriausia Lenkijos didžėjė. Į pensiją išėjusi specialiojo ugdymo specialistė laiką leidžia kitaip negu daugelis jos bendraamžių. W. Szmyt susipakuoja kompaktinių plokštelių kolekciją, pasiima nešiojamąjį kompiuterį ir keliauja į klubą, kuriame linksmina sausakimšą salę daugiausia vyresnio amžiaus šokėjų.

Naujienų agentūros „Reuters“ žurnalistams ji pasakojo, kad prie didžėjaus pulto tiesiog negali stovėti ramiai. Moteris puikiai jaučia muzikos melodiją ir ritmą, mėgsta šokti, šokinėti ar ploti kartu su salėje šėlstančiais šokėjais. DJ Wikai visai nerūpi, ką apie tai galvoja susirinkusieji, patinka jiems tai ar ne.

W. Szmyt įsitikinusi, kad muzika atgaivina, atjaunina tiek kūną, tiek dvasią. Ji pati išmoko didžėjauti, o į pensiją išėjusius lenkus šokdina jau du dešimtmečius. Moteris labai gerbiama jaunesnių savo kolegų.

DJ Wika kiekvieną pirmadienio vakarą leidžia šokių muziką maždaug tūkstančiui žmonių, atėjusių į klubą „Hula Kula“. Ji dažniausiai renkasi disko ar roko stiliaus muziką, taip pat mėgsta sambą ir balades.

Didžėjė teigia neatitinkanti stereotipų, taikomų pagyvenusiems žmonėms, ir nesuprantanti, kodėl amžius turėtų lemti, kaip jai gyventi. „Kadangi dirbau su jaunimu, man pavyko išlaikyti jaunatvišką mąstymą ir požiūrį. Įvairaus amžiaus jaunuoliams stengiuosi įrodyti, kad gyvenimas tikrai nesibaigia sulaukus 70-ies. Kai kurie pažįstami man sako: „Panele Wika, mums jau 40 metų, esame tokie seni.“ O juk aš dvigubai vyresnė už juos... Bet jokiu būdu nesu sena“, – tvirtina W. Szmyt.