6 dalykai, ką privalu pamatyti Rygoje
Lat­vi­ja lap­kri­čio 18 die­ną šven­čia vals­ty­bės šimt­me­tį, o tai – pui­ki pro­ga ap­lan­ky­ti šios ša­lies sos­ti­nę. Ar ži­no­jo­te, ko­dėl Ry­gos mies­tas ga­li pa­si­gir­ti di­džiau­siu ka­lė­di­nių eg­lu­čių skai­čiu­mi, kur par­agau­ti ska­niau­sios bul­vių ko­šės pa­sa­ly­je, o kur pa­sig­ro­žė­ti uni­ka­lia Art Nou­veau ar­chi­tek­tū­ra? Sa­vo pa­ta­ri­mais da­li­na­si žur­na­lis­tas ir ke­liau­to­jas Ori­jaus Ga­sa­no­vas bei Lat­vi­jos am­ba­sa­do­rius Lie­tu­vo­je Dr Ei­nars Se­ma­nis.

1. Eglučių rekordas

Vilnių ir Rygą skiria vos 300 kilometrų – tik už kelių valandų kelio galima atrasti įdomiausių dalykų. Pasak žurnalisto ir kelionių eksperto Orijaus Gasanovo, Rygą aplankyti būtina, o puikus metas tam – gruodžio mėnuo, kadangi šis miestas turi daugiausia pasaulyje kalėdinių eglučių. Daugeliui nežinomas faktas, kad būtent Latvijos sostinėje atsirado tradicija prieš Kalėdas puošti eglutes.

2. Centrinis turgus

Tuo tarpu norint pajusti tikrą Latvijos sostinės dvasią, O.Gasanovas siūlo neaplenkti įspūdingo Rygos centrinio turgaus, kuris įsikūręs visai prie autobusų stoties. „Tai didžiausias visoje Europoje paviljoninis turgus po stogu, kuriame galite pasijusti kaip vietinis. Turguje galite įsigyti ir lauktuvių – garsiųjų Latvijos šprotų. Įdomu tai, jog šis turgus įsikūręs angaruose, kurie buvo skirti kariniams orlaiviams“ ,-pasakoja žurnalistas.

3. Laisvės monumentas

Latvijos ambasadorius Lietuvoje Dr Einars Semanis teigia, kad Ryga žavi savo kultūrinių pramogų ir istorinių objektų gausa, nes daugybę amžių Ryga buvo regioninis centras, pritraukiantis žmones tiek iš kaimyninių, tiek iš tolimų šalių. Nepriklausomybės dienos proga pirmiausia reikėtų užsukti prie Laisvės monumento – nepriklausomybės simbolio, svarbaus kiekvienam latviui.

„Šis monumentas, įsikūręs visai šalia Rygos senamiesčio, buvo pastatytas pagerbti kareiviams, kurie mirė kovodami dėl nepriklausomos Latvijos. Tačiau latviams tai kur kas daugiau nei memorialinis statinys – jis simbolizuoja norą, jog Latvija visada egzistuotų kaip laisva ir nepriklausoma valstybė. Tuo tarpu Rygos senamiestis ir jo architektūrinė įvairovė primena apie tai, jog Latvijos teritorija buvo užimta daug metų prieš atgaunant nepriklausomybę 1918-tais metais, matosi skirtingos šalių įtakos“, – teigia Dr E.Semanis.

4. Alberta gatvė

Ambasadorius prideda, kad kiekvienas miesto svečias privalo neaplenkti ir Alberta gatvės – tai vienas unikaliausių Art Nouveau architektūros pavyzdžių, kurio nerasite kitos kaimyninėse šalyse. Galite grožėtis Art Nouveau stiliaus pastatais tiek iš vidaus, tiek iš išorės, nes „Rygos Art Noveau centras“ – muziejus yra įsikūręs Albertos gatvėje.

5. Nuodėmingoji bulvių košė

O. Gasanovo teigimu, Ryga įdomi ir savo siūlomu maistu. „Rygoje būtinai apsilankykite geriausiame Pabaltijo šalyse gruziniškame restorane „Locale restaurant“. Šiame restorane paragausite skaniausios bulvių košės pasaulyje – esu jos ragavęs beveik visur, tačiau šios neaplenkė dar nė viena. Užsisakykite šią košę prie bet kokio patiekalo – ji visiškai nuodėminga, nes atrodo, kad šioje košėje yra kokie trys pakeliai sviesto, tačiau skonis – nepakartojamas“,-tikina žurnalistas.

6. „Piens“ ir „Kefyrs“, „Purvs“

Naktinių pramogų mėgėjus Rygoje turėtų džiuginti plati pasiūla. „Latvijos sostinėje man labiausiai įsiminė du naktiniai klubai juokingais pavadinimais – Piens ir Kefyrs. Piens lankosi paprastesnė liaudis, tuo tarpu Kefyrs klubą renkasi vadinamas elitas – jums lieka tik pasirinkti, kuriai grupei priklausote. Taip pat ne mažiau smagi vieta – „Purvs“. Tai yra LGBT klubas, kuriame siūlau apsilankyti visiems – tokio klubo analogų nėra nei Lietuvoje, nei Estijoje, o jame net vyksta purvo kovos, į kurias itin smagu paspoksoti“,-juokauja keliautojas.