„Žvaigždžių karų“ George'as Lucasas – turtingiausia JAV įžymybė
Re­ži­sie­rius ir pro­diu­se­ris Geor­ge'as Lu­ca­sas, ži­no­mas kaip fil­mų se­ri­jos „Žvaigž­džių ka­rai“ su­ma­ny­to­jas, at­si­dū­rė žur­na­lo „For­bes“ su­da­ry­to tur­tin­giau­sių JAV gar­se­ny­bių są­ra­šo vir­šū­nė­je. Jo tur­tas ver­ti­na­mas 5,4 mlrd. JAV do­le­rių (apie 4,73 mlrd. eu­rų).

Didžiąją dalį 74 metų G. Lucaso turto sudaro pajamos, kurias jis gavo pardavęs kino studijai „Disney“ savo kino bendrovę „LucasFilm“ už 4,05 mlrd. JAV dolerių (per 3,55 mlrd. eurų). Žurnalas „Forbes“ skaičiuoja įžymybių turtą vertindamas jų nekilnojamąjį turtą, meno kūrinius ir įvairiose bendrovėse turimas akcijas, taip pat pajamas, gautas už visokius projektus.

Antrojoje sąrašo vietoje atsidūrė G. Lucaso kolega Stevenas Spielbergas, kuriam antradienį sukako 72 metai. Jo turtas vertinamas 3,7 mlrd. JAV dolerių (3,24 mlrd. eurų). S. Spielbergo, kaip režisieriaus, scenaristo ir prodiuserio, karjera trunka jau 50 metų. Jis yra sukūręs „Nasrus“, „Juros periodo parką“, „Šindlerio sąrašą“ ir daug kitų įsimintinų filmų.

Į sąrašą patekusi turtingiausia moteris – 64 metų žiniasklaidos magnatė Oprah Winfrey. Jos turtas vertinamas 2,8 mlrd. JAV dolerių (2,45 mlrd. eurų). O. Winfrey užima trečiąją poziciją.

Vienintelė kita į sąrašą įtraukta moteris – Kardashianų klano narė 21 metų Kylie Jenner, sukūrusi kosmetikos bendrovę „Kylie Cosmetics“. Į „Forbes“ sąrašą taip pat pateko krepšinio legenda Michaelas Jordonas, reperiai Jay Z ir Diddy, iliuzionistas Davidas Copperfieldas, golfo žvaigždė Tigeris Woodsas ir rašytojas Jamesas Pattersonas.

Dešimtuką sudarančių garsenybių bendras turtas siekia 18,7 mlrd. JAV dolerių (16,4 mlrd. eurų). Pasak „Forbes“, tai didesnė suma nei Islandijos bendrasis vidaus produktas.