„Sostų karai“ užėmė „Emmy“ apdovanojimų sostą
Te­le­vi­zi­jos HBO fan­tas­ti­nis epas „Sos­tų ka­rai“ (Ga­me of Thro­nes) pir­ma­die­nį per­ga­lin­gai su­grį­žo į te­le­vi­zi­jos ap­do­va­no­ji­mų „Em­my“ sce­ną ir ne­ti­kė­tu­mų ku­pi­ną va­ka­rą pel­nė pres­ti­ži­nę ge­riau­sio dra­mi­nio se­ria­lo sta­tu­lė­lę.

Kitą įspūdingą televizijos „Oskarais“ vadinamų apdovanojimų vakaro istoriją pateikė komiškas serialas „Nuostabioji ponia Maisel“ (The Marvelous Mrs Maisel), gavęs net aštuonis „Emmy“, įskaitant geriausio komiško serialo apdovanojimą. Šis elektroninės prekybos tinklo „Amazon“ serialas pasakoja apie 6-ojo dešimtmečio namų šeimininkę, tapusią estrados komike.

„Tarnaitės pasakojimas“ (The Handmaid's Tale), kuris geriausia drama buvo pripažintas pernai ir dabar vėl pretendavo į apdovanojimus, pirmadienį teatre „Microsoft Theater“ negavo nieko. Šiemet jam teko tik trys iš antraeilių apdovanojimų, išdalytų prieš savaitę.

Iškilminga ceremonija, kurią vedė televizijos NBC laidos „Saturday Night Live“ senbuviai Colinas Jostas ir Michaelas Che, turėjo aiškų politinį atspalvį: netrūko kandžių juokelių tokiais itin aktualiais klausimais kaip įvairovė Holivude, judėjimas „#MeToo“ ir prezidentas Donaldas Trumpas.

Pirmuosius savo „Emmy“ gavo keli sentimentalius jausmus žadinantys favoritai. Matthew Rhysas už darbą trileryje apie šnipus „Amerikiečiai“ (The Americans) pelnė geriausio dramos aktoriaus „Emmy“ , Claire Foy buvo paskelbta geriausia dramos aktore už karalienės Elzbietos II įkūnijimą „Karūnoje“ (The Crown), o Henry Winkleris iš serialo „Baris“ (Barry) triumfavo kaip geriausias komedijos antrojo plano aktorius.

„Sostų karai“, kurie pernai į „Emmy“ negalėjo pretenduoti, buvo pripažinti geriausiu draminiu serialu, o Tirioną Lanisterį vaidinantis Peteris Dinklage'as atsiėmė geriausio antrojo plano aktoriaus statulėlę.

„Rašyti šiems aktoriams ... yra kartą gyvenime pasitaikanti garbė“, – sakė vienas serialo kūrėjų Davidas Benioffas.

„Tačiau ne mes sugalvojome šiuos veikėjus. Tai padarė George'as R. R. Martinas. Šio šou negalėtų būti be beprotiško George'o genijaus“, – pridūrė jis.

„Sostų karai“, kurie 2019-aisiais sugrįš sutrumpintam ir paskutiniam aštuntajam sezonui, bendrai gavo devynis „Emmy“ ir dabar iš viso jau turi 47 šiuos apdovanojimus.

Tai viršija ankstesnį šio serialo, kaip daugiausiai apdovanojimų turinčio šou, rekordą. Televizijos akademijos apdovanojimai „Emmy“ teikiami nuo 1949 metų.