„Oskarų“ žemėlapis: kas kam atiteko
Kam ati­te­ko šių me­tų os­ka­rai?

Geriausias aktorius

Rami Malekas sekmadienį pelnė geriausio aktoriaus „Oskarą“ už puikiai įvertintą britų roko grupės „Queen“ velionio vokalisto Freddie Mercury vaidmenį filme „Bohemijos rapsodija“ (Bohemian Rhapsody).

Dėl šio apdovanojimo taip pat varžėsi Christianas Bale'as, suvaidinęs kitame biografiniame filme „Valdžia“ (Vice), Bradley Cooperis iš muzikinės juostos „Taip gimė žvaigždė“ (A Star Is Born), Willemas Dafoe iš „Prie amžinybės vartų“ (At Eternity's Gate) ir Viggo Mortensenas ir „Žaliosios knygos“ (Green Book).

Geriausia aktorė

Tragiško likimo Anglijos karalienės Onos vaidmenį kostiuminėje komiškoje kino dramoje „Favoritė“ (The Favourite) sukūrusi Olivia Colman sekmadienį gana netikėtai pelnė „Oskarą“ kaip geriausia aktorė, pranokusi šios kategorijos favoritę Glenn Close.

Daugelis prognozavo, kad G. Close gaus šį apdovanojimą už vaidmenį filme „The Wife“, bet O. Colman įveikė ją ir Yalitza Aparicio iš filmo „Roma“, dainininkę Lady Gagą (Leidi Gagą), suvaidinusią juostoje „Taip gimė žvaigždė“ (A Star Is Born) ir Melissą McCarthy iš filmo „Ar galėsi man kada nors atleisti?“ (Can You Ever Forgive Me?).

Geriausias filmas

Pilietinių teisių komiška drama „Žalioji knyga“ (Green Book), pasakojanti apie juodaodį pianistą, susidraugavusį su savo baltuoju vairuotoju per gastroles 7-o dešimtmečio JAV pietuose, sekmadienį pelnė „Oskarą“ kaip geriausias filmas.

„Žalioji knyga“ įveikė septynis kitus pretendentus į šį prestižinį apdovanojimą: „Juodoji pantera“ (Black Panther), „BlacKkKlansman“, „Bohemijos rapsodija“ (Bohemian Rhapsody), „Favoritė“ (The Favourite), „Roma“, „Taip gimė žvaigždė (A Star Is Born) ir „Valdžia“ (Vice).

Geriausia režisūra

Alfonso Cuaronas sekmadienį pelnė geriausio režisieriaus „Oskarą“ už itin asmenišką kino juostą „Roma“ – nespalvotą odę savo vaikystei Meksikos sostinėje – gavusį jau trečią prestižinę statulėlę per pagrindinę 2019 metų kino apdovanojimų ceremoniją.

A. Cuaronas dėl apdovanojimo už geriausią režisūrą varžėsi su Spike'u Lee, sukūrusiu rasinę dramą „BlacKkKlansman“, Pawelu Pawlikowskiu, nominuotu už juostą „Šaltasis karas“ (Cold War), Jorgu Lantimu, sukūrusiu kostiuminę komišką dramą „Favoritė“ (The Favourite) ir Adamu McKay, sukūrusiu biografinę juostą „Valdžia“ (Vice).