„Mis Visata“ tapo filipinietė
Fi­li­pi­nie­tė Ca­trio­na Gray pir­ma­die­nį bu­vo pa­skelb­ta 2018-ųjų „Mis Vi­sa­ta“. Per šio gro­žio kon­kur­so fi­na­lą Ban­ko­ke ji įvei­kė pre­ten­den­tes į ti­tu­lą iš 93 ki­tų ša­lių ir su­kė­lė džiaugs­mo pliūps­nį sa­vo tė­vy­nė­je.

24 metų C. Gray, vilkėjusi žaižaruojančią raudoną suknelę, sakė, kad jai įkvėpimo suteikė vienas Filipinų ugnikalnis. Laimėtojos karūna gražuolei buvo uždėta skambant džiaugsmingiems šūksniams žiūrovų minioje, kuri palankiausiai vertino dalyves iš Pietryčių Azijos.

C. Gray pranoko pirmąja vicemis tapusią Tamaryn Green iš Pietų Afrikos ir trečiojoje vietoje likusią venesuelietę Sthefany Gutierrez. Karūną filipinietė perėmė iš Pietų Afrikos atstovės Demi-Leigh Nel-Peters.

Filipinuose grožio konkursai labai populiarūs, tad C. Gray tėvynainiai džiaugsmingai šaukė ir šokinėjo, kai ji buvo paskelbta nugalėtoja. Ypač džiugiai ši žinia sutikta šiaurės rytinės Albajaus provincijos Oaso mieste, iš kurio kilusi C. Gray motina.

Filipinų prezidento Rodrigo Duterte kanceliarija irgi suskubo pasveikinti laimėtoją. C. Gray – jau ketvirta filipinietė, išrinkta „Mis Visata“. Kaip teigiama prezidentūros pranešime, ji pabrėžė tikrąsias merginos grožį lemiančias ypatybes: pasitikėjimą savimi, grakštumą, protą ir stiprybę susidūrus su sunkiais iššūkiais.

67-ojo „Mis Visata“ konkurso tema buvo „Įgalintos moterys“. Komisiją sudarė septynios moterys. Tarp jų buvo anksčiau šį konkursą laimėjusių gražuolių, verslininkių ir viena mados dizainerė.

Šių metų konkurse „Mis Visata“ pirmąkart dalyvavo lytį pakeitusi mergina – „Mis Ispanija“ Angela Ponce. Savo vaizdo prisistatyme pretendentė tikino, kad jai nerūpi, ar nugalės, ar ne, daug svarbiau „būti čia“.

Dalyvės beveik mėnesį praleido Tailande. Varžėsi pirminiuose etapuose, demonstravo puošnius nacionalinius kostiumus, lankėsi daug turistų pritraukiančiose vietose ir net susitiko su šalies premjeru.

Finalo ceremonijos vedėjas vėl buvo Steve'as Harvey, kuris per 2015 metų konkursą suklydo skelbdamas laimėtoją. Šįkart kalbėdamasis su dalyvėmis jis trumpai pajuokavo apie tą incidentą.