„Miręs“ ukrainietis prabangiai gyveno pilyje
Pra­ncū­zi­jos žan­da­rai ne­to­li ry­ti­nio mies­to Di­žo­no su­ėmė vie­ną Ukrai­nos pi­lie­tį. Sa­vo mir­tį su­klas­to­jęs vy­ras mė­ga­vo­si pra­ban­giu gy­ve­ni­mu už­sie­ny­je.

Sulaikytasis įtariamas sukčiavimu ir pinigų plovimu. Iš ukrainiečio buvo konfiskuota 4,6 mln. eurų vertės turto, įskaitant XII amžiuje statytą Prancūzijos pilį, senovinį automobilį „Rolls Royce Phantom“ ir tris Salvadoro Dali meno kūrinius.

Sausį žandarmerija pradėjo tyrimą dėl įtartinų pervedimų, susijusių su pilies įsigijimu už 3 mln. eurų. Šią sumą sumokėjo viena Liuksemburgo įmonė, kurios savininkas buvo tas ukrainietis.

Prancūzijos tyrėjai, bendradarbiaudami su kolegomis iš Europolo, Ukrainos ir Liuksemburgo, išsiaiškino, kad ukrainietis buvo ieškomas tėvynėje dėl korupcijos. Vis dėlto Ukrainoje jam pavyko išvengti baudžiamojo persekiojimo, nes valdžios institucijoms buvo pateiktas netikras liudijimas apie jo mirtį.

„Per Prancūzijos, Liuksemburgo ir Ukrainos atstovų operatyvinį susitikimą buvo nustatyta, kad įtariamasis ne tik yra gyvas, bet ir prabangiai gyvena Prancūzijoje“, – pabrėžiama Europolo paskelbtame pranešime.

Įtariamasis ir jo trys bendrininkai buvo suimti spalio 5-ąją. Sulaikytųjų vardai neskelbiami.