„Influencerių“ dvikova: Audrius Bačiulis ir Olegas Šurajevas žodžių kišenėje neieško
Po nu­skam­bė­ju­sios is­to­ri­jos, kad po­pu­lia­ru­sis And­rius Už­kal­nis so­cia­li­nia­me tink­le reiš­kia­si už pi­ni­gus, vir­tua­lio­je so­cia­li­nė­je erd­vė­je ki­lo nau­ja žo­di­nė dvi­ko­va tarp dvie­jų, taip va­di­na­mų „inf­luen­ce­rių“ – žur­na­lis­to Aud­riaus Ba­čiu­lio ir ak­to­riaus Ole­go Šu­ra­je­vo. Mat ži­niask­lai­dos bu­vo pa­gar­sin­ta, kad pa­sta­ra­sis įsi­pa­rei­go­jo pu­sę me­tų kur­ti trum­pus vi­deo­siu­že­tus, o už dar­bą at­ly­gins Vil­niaus sa­vi­val­dy­bė.

„Facebook“ paskelbtame komentare, prie kurio pridėjo nuorodą į vieno portalo publikaciją apie sandorį tarp O. Šurajevo ir sostinės savivaldybės, A. Bačiulis negailėjo aštrių ir nešvankių žodžių. Savo įrašą jis pavadino „Kaip Olegas Surajevas p*** jums protą už Šimašiaus pinigus“.

Audrius Bačiulis: „Dar konkrečiau – Šimašius sumokėjo Surajevui €9583,2 už Vilniaus savivaldybės veiklos pagarbinimą.“

Žurnalistas teigė, kad jo įrašas „apie elitinių „influencerių“ slaptą prostituciją ir elitinę veidmainystę p*** jūsų visų protus. Jei norit aiškiau – apie viešosios nuomonės formuotojų parsidavinėjimą šūdinos reputacijos politikams, tuo pat metu apsimetinėjant nekaltais berneliais ir triukšmingai gėdijant konkurentus“.

Šurajevo kaina – €9583,2?

A. Bačiulis primena ir minėto apžvalgininko situaciją: „Jau prisiminėt, kaip Andrius Užkalnis (ir dar vienas, kurį esu seniai blokavęs) aną savaitę buvo maišomas su žemėmis, nes priėmė kaži kokios viešųjų ryšių agentūros užsakymą pavaryti ant Vilniaus namų bendrijų administratorių rinkimų? Teisingai prisiminėt.“

Pareiškęs, kad A. Užkalnis esą niekada neslėpė užsidirbantis iš „Facebook“ talpinamų tekstų, A. Bačiulis pažymėjo: „O jeigu jūs to nežinojote, tai esate arba durnas, arba melagis.“ Ir tęsė, kad šis jo socialinio tinklo įrašas yra „apie tuos, kurie visą savaitę lipo ant bačkos jį smerkdami“.

Žurnalistas teigė, kad „apie tokį tipo humoristą (nors nieko juokingo iš jo girdėti neteko) Olegą Surajevą, jau nebe pirmi metai uždarbiaujantį šūdo varymu ant Šimašiaus politinių konkurentų ir, atitinkamai, Šimašiaus bei jo vadovaujamos savivaldybės administracijos šlovinimu“.

A. Bačiulis konkretizavo: „Dar konkrečiau – Šimašius sumokėjo Surajevui €9583,2 už Vilniaus savivaldybės veiklos pagarbinimą. Už šituos pinigus Surajevas pusę metų kas savaitę pagamins po 1 (vienos!) minutės trukmės filmuką apie tai, kaip puikiai Vilnių tvarko korupcijoje paskendusio Liberalų Sąjūdžio meras, vardan valdžios politiškai sanguliaujantis su koloradiniais vatnykais iš Tomaszewskio rinkimų akcijos.“

Į šį įrašą atsiliepė ir pats O. Šurajevas, žemiau parašęs komentarą, o kad būtų įtikinamesnis, pasitelkė ir nešvankius išsireiškimus. Kreipdamasis į A. Bačiulį, jis parašė: „Vienintelis atvejis kuris gali tave pateisinti po sito sudino straipsnio ir sito fake naratyvo platinimo – tai tavo galimas vakarinis/naktinis girtumas. Aisku, as tau nejuokingas, neza***, libera-leftistas ir pasidaves simasiui – cia ok, bet faktai, o faktus jus gi megstate ponai.“ (čia ir kitur citatose kalba netaisyta – red.)

Pramogų pasaulio atstovas išvardijo: sutartis vieša, jokie asmeniniai jo kanalai nėra naudojami naudojami mero komunikacijai, „mes darome savo darba za*** ir uz darba gauname pinigus uz VIDEO PASLAUGAS, mes production-house'as, as filma nufilmavau, da*** projektu ir t. t“. Ir priminė, kad apie šią sutartį prieš savaitę pats rašė savo komentaruose.

Esmė – A. Zuoko ir R. Šimašiaus konkurencinė kova?

Prie A. Bačiulio įrašo socialiniame tinkle pasipylė ir įvairūs komentaras apie buvusį Vilniaus merą Artūrą Zuoką ir dabartinį Remigijų Šimašių tema „blogas ir blogesnis“, iš kurių susidarė įspūdis, kad iš dalies čia diskutuoja vieno ir kito gerbėjai bei palaikytojai. Tarkime, vienas iš komentatorių parašė: „Kad Zuokas uz Simasiu nepalyginamai „putiovesnis“, tai cia faktas. Zmonems patinka vizionieriai, o ne kazka dirbantys su tragiska komunikacija.“

Savo socialinio tinklo paskyroje paskelbtame įraše O. Šurajevas teigė: „Štai kas atsitiko vėl: Zuokas nemiega, jis kandidatuoja, ir 2019 m. antrame rinkimų ture greičiausiai varžysis su Šimašium. Savo kišenėje jis turi kelis nuomonės formuotojus, jį palaiko korumpuotas verslas ir spauda.“

„Tikėjausi kažkokio puolimo atgal ir žinojau, kaip jis vyks. O vyks paprastai, – parašė pramogų pasaulio atstovas. – Mano įmonė turi 8 000 Eur sutartį su savivaldybe. Buvo akivaizdu, kad Zuokas ir jo chebra bandys čia kapstytis naudodami seną gerą technologiją „PAŽIŪRĖKITE, VISI TOKIE KAIP UŽKALNIS“.