„Grammy“ ceremoniją ves Alicia Keys
Ame­ri­kie­čių rit­menb­liu­zo dai­ni­nin­kė ir dai­nų kū­rė­ja Ali­cia Keys bus ki­tą mė­ne­sį vyk­sian­čios mu­zi­kos ap­do­va­no­ji­mų „Gram­my“ ce­re­mo­ni­jos ve­dė­ja. Tai šią sa­vai­tę at­sklei­dė pa­ti mu­zi­kan­tė.

„Žinau, koks jausmas stovėti ant tos scenos, žinau, koks jausmas didžiuotis darbu, kurį padarei, ir būti už tai pripažintai, – socialiniuose tinkluose paskelbtame vaizdo įraše sakė A. Keys. – Jaučiu, kad man tai – tobula galimybė.“ Atlikėja per savo karjerą yra pelniusi 15 „Grammy“ statulėlių.

Šįkart pagrindinėse kategorijose varžysis apskritai daug moterų – ne taip, kaip praėjusį kartą. Po praėjusių metų pradžioje vykusios ceremonijos Įrašų akademija keturių svarbių kategorijų nominantų skaičių padidino nuo penkių iki aštuonių. Be to, reaguodama į kritiką, kad šou nuolat būna pernelyg „vyriškas“ ir pernelyg „baltas“, suformavo už įvairovę atsakingą darbo grupę.

Į daugiausia statulėlių – aštuonias – šiemet taikosi JAV repo žvaigždė Kendrickas Lamaras. Antras pagal pagal nominacijų skaičių yra kanadietis reperis Drake'as.

Į 2019 metų svarbiausius muzikos apdovanojimus taip pat pretenduoja gerokai daugiau moterų. Tarp nominančių minimos Cardi B, Lady Gaga, folkroko dainininkė Brandi Carlile.

Kaip ir pernai, dominuoja hiphopas, nors po 2018 metų apdovanojimų teikimo ceremonijos Įrašų akademija sulaukė griežtos kritikos dėl to, kad tuščiomis rankomis liko repo magnatas Jay-Z, o K. Lamaras nebuvo pripažintas bendrose kategorijose.

„Grammy“ statulėlių teikimo iškilmės vyks vasario 10 dieną Los Andželo arenoje „Staples Center“.