„Favoritė“ varžybose dėl BAFTA apdovanojimų
Ka­ra­liš­ka ko­miš­ka dra­ma „Fa­vo­ri­tė“ („The Fa­vou­ri­te“) pa­tei­si­no sa­vo pa­va­di­ni­mą – ji pir­mau­ja var­žy­bo­se dėl Bri­tų ki­no ir te­le­vi­zi­jos me­no aka­de­mi­jos (BAF­TA) ap­do­va­no­ji­mų. Lai­mė­to­jai bus pa­skelb­ti va­sa­rio 10 die­ną per ce­re­mo­ni­ją Lon­do­ne.

Režisieriaus Jorgo Lantimo filmas gavo 12 BAFTA nominacijų, įskaitant geriausio filmo, geriausio režisieriaus ir geriausios aktorės kategorijas. Dėl geriausios aktorės statulėlės varžysis „Favoritėje“ britų XVIII amžiaus karalienę Aną suvaidinusi Olivia Colman, už šį vaidmenį gavusi „Auksinį gaublį“. O. Colman kolegės Emma Stone ir Rachel Weisz, vaidinančios monarchės palankumo siekiančias varžoves, gavo nominacijas antrojo plano aktorės kategorijoje.

Freddie Mercury biografija „Bohemijos rapsodija“ („Bohemian Rhapsody“), filmas „Pirmasis žmogus“ („First Man“) apie Neilą Armstrongą, autobiografinė meksikiečių režisieriaus Alfonso Cuarono juosta „Roma“ ir muzikinė melodrama „Taip gimė žvaigždė“ („A Star is Born“) gavo po septynias nominacijas.

Aktoriai Viggo Mortensenas (kairėje) ir Mahershala Ali, suvaidinę filme "Žalioji knyga". / AFP/Scanpix nuotrauka

BAFTA apdovanojimai laikomi Holivude dalijamų „Oskarų“ sėkmės indikatoriumi, nors šiemetinis kino apdovanojimų sezonas, regis, bus sunkiai prognozuojamas.

Dėl geriausio filmo BAFTA apdovanojimo varžysis „Favoritė“, „BlacKkKlansman“,“Žalioji knyga“ („Green Book“), „Roma“ ir „Taip gimė žvaigždė“. Atskiroje kategorijoje į geriausio britų filmo vardą pretenduoja trileris apie Normandijos salas „Žvėris“ („Beast“), „Bohemijos rapsodija“, „Favoritė“, dokumentinė juosta apie mados industriją „McQueen“, komikų Laurelio ir Hardy biografija „Stenas ir Olis. Juoko broliai“ („Stan and Ollie“), kriminalinis trileris „Iš tiesų tavęs niekuomet čia nebuvo“ („You Were Never Really Here“).

Glenn Close geriausios aktorės kategorijoje varžosi su Olivia Colman, Lady Gaga, Melissa McCarthy ir Viola Davis. / Reuters/Scanpix nuotrauka

Geriausios aktorės kategorijoje nominuotos O. Colman, Glenn Close, suvaidinusi filme „The Wife“, Lady Gaga iš „Taip gimė žvaigždė“, Melissa McCarthy, nusifilmavusi juostoje „Can You Ever Forgive Me?“ ir Viola Davis iš trilerio „Našlės“ („Widows“).

Į geriausio aktoriaus apdovanojimą pretenduoja Bradley Cooperis („Taip gimė žvaigždė“), Christianas Bale'as, suvaidinęs buvusį JAV viceprezidentą Dicką Cheney filme „Vice“, Rami Malekas iš „Bohemijos rapsodijos“, Steve'as Cooganas iš „Steno ir Olio“ bei Viggo Mortensenas iš „Žaliosios knygos“.