„Aston Martin“ atkurs legendinį Džeimso Bondo automobilį
Pir­ma­die­nį bri­tų bend­ro­vė „As­ton Mar­tin“ pa­skel­bė pa­ga­min­sian­ti 25 DB5 mo­de­lio au­to­mo­bi­lius. „As­ton Mar­tin DB5“ pir­mą kar­tą pa­si­ro­dė tre­čia­ja­me fil­me apie slap­tą­jį agen­tą 007 „Auk­sa­pirš­tis“ (1964). Kaip ir ki­no juo­sto­je, nau­ja­sis au­to­mo­bi­lis tu­rės be­si­su­kan­čius nu­me­rius, bet pa­slėp­tų gink­lų ja­me grei­čiau­siai ne­bus.

DB5 buvo naudojamas ne tik senuosiuose filmuose apie Džeimsą Bondą. Juo važinėjo ir šiuo metu legendinį šnipą įkūnijantis aktorius Danielis Craigas tokiose juostose kaip „007 operacija „Skyfall“ (2012) bei „Spektras“ (2015).

Juostose „Auksapirštis“ ir „Kamuolinis žaibas“ (1968) naudotas DB5, kurį tuomet vairavo škotų aktorius Seanas Connery, 2010 metais per aukcioną buvo parduotas už 4,6 mln. dolerių (4,03 mln. eurų). O štai atkuriamo automobilio vienetas šnipo gerbėjams ar tiesiog prabangių automobilių kolekcininkams atsieis 2,75 mln. svarų (3,07 mln. eurų).

Teigiama, kad, be besisukančių numerių, automobilis pasižymės ir kitomis ypatingomis savybėmis, kurios kol kas nenurodomos. Tačiau skelbiama, kad atkuriant automobilį bus bendradarbiaujama su specialiųjų efektų kūrėju, „Oskaro“ laureatu Chrisu Corbouldu, kuris prisidėjo net prie 8 filmų apie legendinį britų šnipą kūrimo.

Pasak britų bendrovės, automobilius, kurie visi bus sidabrinės spalvos, bus galima įsigyti 2020 metais.