Lietingas Vilnius laukia popiežiaus
Dau­kan­to aikš­tė, ku­rio­je su vi­suo­me­ni­nin­kais ir dip­lo­ma­tais su­si­tiks po­pie­žius, dar tuš­čia, bet ne­tru­kus ji pri­si­pil­dys žmo­nių.

Popiežiaus vizito rytą sostinėje Vilniuje prapliupo lietus. Savaitgalio rytą sostinės gatvės ir aikštės buvo tuščios ir tylios. Miesto centre uždraustas automobilių eismas, todėl jomis zujo tik policijos automobiliai. Praeivių taip pat buvo vos vienas kitas, o štai policijos pareigūnai stoviniavo kas šimtą metrų. Daukanto aikštė, kurioje su visuomenininkais ir diplomatais susitiks popiežius jau pildosi, žmonės nekantriai laukia susitikimo su popiežiumi.

Susitikti su popiežiumi į greta prezidentūros esančią Daukanto aikštę pakviesta apie 700 žmonių: visuomenininkų, gausių šeimų, verslo organizacijų atstovų, diplomatų ir Seimo narių. Popiežius jiems tars sveikinimo žodžius. Tiesa, prieš susitikdamas su visuomenės atstovais popiežius Pranciškus bus priimtas prezidentūroje.

Popiežiaus su šalies prezidente Dalia Grybauskaite susitinka jau ne pirmą kartą, Lietuvos prezidentė yra buvusi Vatikane, būta ir kitų susitikimų. Popiežius Pranciškus Lietuvoje lankosi ne tik kaip ganytojas, bet ir kaip Vatikano valstybės vadovas, todėl susitikimas su prezidente – yra ir mandagumo vizitas. Į prezidentūrą popiežius atvyks 12.10 val., o su visuomenės atstovais susitiks 12.40 val.