Vokietijoje sužlugdytas „islamistinės atakos sąmokslas“, areštuota 11 žmonių
Vo­kie­ti­jos po­li­ci­ja penk­ta­die­nį su­ėmė 11 as­me­nų, kal­ti­na­mų pla­na­vus įvyk­dy­ti „is­la­mis­ti­nę te­ro­ro at­aką“, pa­nau­do­jant šau­na­muo­sius gink­lus ir trans­por­to prie­mo­nę, pra­ne­šė pro­ku­ro­rai.

Įtariamieji, kurių pilietybė nebuvo atskleista, planavo „nužudyti kiek įmanoma daugiau „netikėlių“, sakoma Frankfurto prokuratūros pranešime.

Apie 200 policijos specialiųjų pajėgų narių surengė reidų Heseno ir Reino krašto-Pfalco žemėse.

Pagrindiniai įtariamieji yra du broliai: 31 metų, gyvenantis Vysbadeno mieste, ir 21 metų vyras iš Ofenbacho.

Manoma, kad jie palaikė ryšius su įvairiais prekiautojais ginklais, išsinuomojo didelę transporto priemonę ir kaupė pinigus savo išlaidoms.

Dėl 10 sulaikytųjų vykdomas tyrimas dėl terorizmo finansavimo ir nusikalstamo sąmokslo. Šie 20–42 metų asmenys gyveno Frankfurte, Ofenbache, Vysbadene ir Maince.

Per reidus policija konfiskavo kelis peilius, daugiau kaip 20 tūkst. eurų grynaisiais pinigais, nedidelius kiekius narkotikų, taip pat rašytinių ir elektroninių dokumentų.

Pastaraisiais metais Vokietijoje buvo įvykdytos kelios džihadistų atakos, todėl šalyje tebesilaikoma padidinto budrumo.

Pražūtingiausias išpuolis buvo surengtas 2016 metais, kai 23 metų tunisietis Anisas Amri mirtinai sužalojo 12 žmonių, pagrobęs sunkvežimį ir įsirėžęs juo į kalėdinę mugę Berlyne.