Teroristinis aktas Nyderlanduose: suimti trys įtariamieji
Ny­der­lan­dų po­li­ci­ja an­tra­die­nį pra­ne­šė, kad su­ėmė tre­čią as­me­nį, įta­ria­mą pri­si­dė­jus prie šau­dy­nių tram­va­ju­je Utrech­to mies­te, par­ei­ka­la­vu­sių tri­jų gy­vy­bių.

Prokuratūros atstovas Tiesas Kortmannas nurodė, kad dabar suimti trys asmenys: įtariamas šaulys – 37-erių Gokmenas Tanisas – ir dar du žmonės, įtariami prisidėję prie pirmadienio ryto atakos.

Pasak T. Kortmanno, G. Tanisas įtariamas nužudymu turint galimą teroristinį motyvą, tačiau tebesiaiškinama, kokiomis aplinkybėmis šis vyras pradėjo šaudyti tramvajuje.

Pareigūnai sako neatmetantys ir kitų galimų motyvų, o Nyderlandų žiniasklaida, remdamasi įtariamo šaulio kaimynų Utrechte pasakojimais, skelbia, kad šaudynės gali būti susijusios su santykių aiškinimusi.

Teroristinis motyvas

Nyderlandų prokurorai ir policija antradienį pranešė, kad „rimtai“ svarsto versiją, jog vakarykštės šaudynės Utrechto tramvajuje, per kurias žuvo trys žmonės, buvo surengtos turint teroro motyvų.

„Kol kas rimtai svarstomas teroro motyvas. Tai paremta laišku, surastu (įtariamojo) pabėgimo automobilyje tarp kitų daiktų, ir faktinėmis aplinkybėmis“, – sakoma bendrame pranešime.

Visgi pareigūnai kol kas neatmeta ir kitų galimų versijų.

Prokurorai taip pat nurodė, jog tyrimas kol kas neatskleidė, jog pagrindinis įtariamasis, 37-erių turkų kilmės vyras, suimtas praėjus kelioms valandoms po šaudynių, būtų pažinojęs kurią nors iš savo aukų.

Pasak prokurorų, suimant įtariamąjį buvo aptiktas ir ginklas.

Pranešime sakoma, kad per pirmadienio incidentą trys žmonės buvo sunkiai sužeisti, o dar keturi asmenys patyrė lengvų sužalojimų. Anksčiau buvo skelbiama apie penkis sužeistuosius.