Savaitės fotokaleidoskopas
PER­GA­LĖ. Iz­rae­lio mi­nis­tras pir­mi­nin­kas Ben­ja­mi­nas Ne­ta­nya­hu įgi­jo ge­riau­sias po­zi­ci­jas su­for­muo­ti val­dan­čią­ją koa­li­ci­ją po įtemp­tų par­la­men­to rin­ki­mų, nors jo at­otrū­kis nuo pa­grin­di­nio var­žo­vo nė­ra di­de­lis. Jei B. Ne­ta­nya­hu pa­vysk su­for­muo­ti vy­riau­sy­bę, jis įeis į Iz­rae­lio is­to­ri­ją kaip 5-ąjį kar­tą iš ei­lės ta­pęs prem­je­ru.

KORUPCIJA. Holivudo aktorė Felicity Huffman ir tuzinas turtingų kitų tėvų pirmadienį sutiko padaryti kaltės pripažinimo pareiškimus dėl kyšių davimo siekiant įtaisyti savo atžalas į prestižiškiausias Jungtinių Valstijų mokyklas.

KORUPCIJA / Reuters/Scanpix nuotrauka

Serialo „Nusivylusios namų šeimininkės“ žvaigždė 56 metų F. Huffman sutiko pripažinti, jog davė 15 tūkst. JAV dolerių (13,3 tūkst. eurų) kyšį, kad jos vyriausia dukra geriau išlaikytų stojamąjį egzaminą į SAT koledžą.

MILŽINIŠKI RINKIMAI. Indijoje ketvirtadienį prasidėjo milžiniško masto, didžiausi per visą istoriją rinkimai, kuriuose premjeras Narendra Modi 900 mln. rinkėjų prašo antros kadencijos.

MILŽINIŠKI RINKIMAI / AFP/Scanpix nuotrauka

Dėl Indijos dydžio rinkimai vyks keliais etapais, nuo arbatmedžių plantacijų Dardžilinge iki Mumbajaus lūšnynų ir Andamanų salų. Per rinkimus, kurie truks net iki gegužės 19-osios, 1,3 mlrd. gyventojų turinčios valstybės 543 apygardose mandatų sieks tūkstančiai partijų ir kandidatų. Rezultatų laukiama tik gegužės 23 dieną.

PASITRAUKĖ. JAV prezidentas Donaldas Trumpas sekmadienį pranešė apie krašto saugumo sekretorės Kirstjen Nielsen atsistatydinimą ir pabrėžė savo ketinimus sugriežtinti imigracijos politiką, pagausėjus pietinės sienos neteisėto kirtimo atvejų.

fotkes/thumb/77771_47RS190408A287.jpg / nuotrauka

K. Nielsen pasitraukimas žymi sudėtingų santykių su jos viršininku pabaigą. D. Trumpas buvo nepatenkintas K. Nielsen darbu.

TERORISTŲ GVARDIJA. Jungtinių Valstijų prezidentas Donaldas Trumpas pirmadienį pareiškė, kad Vašingtonas skelbia Irano elitinę Revoliucinę gvardiją teroristine organizacija.

TERORISTŲ GVARDIJA / AFP/Scanpix nuotrauka

Pranešime D. Trumpas sakė, jog šiuo „beprecedenčiu“ žingsniu „pripažįsta realybę, kad Iranas yra terorizmą remianti valstybė, o Irano revoliucinė gvardija aktyviai dalyvauja, finansuoja ir propaguoja terorizmą kaip valstybės valdymo įrankį“. Islamo revoliucinės gvardijos korpusas buvo įkurtas po 1979 metų Irano islamo revoliucijos. Jo pagrindinis uždavinys yra ginti klerikalinį režimą – kitaip negu tradicinių kariuomenės dalinių, saugančių šalies sienas.