Rusija teigia atidariusi Venesueloje sraigtasparnių pilotų mokymo centrą
Ru­si­jos gink­lų eks­por­to bend­ro­vė šeš­ta­die­nį pa­skel­bė ati­da­riu­si Ve­ne­sue­lo­je ka­ri­nių sraig­tas­par­nių pi­lo­tų mo­ky­mo cen­trą, Mask­vos lėk­tu­vams ne­se­niai at­skrai­di­nus į šią Pie­tų Ame­ri­kos ša­lį įran­gos ir ka­rių.

Kaip rusų naujienų agentūroms sakė vienas Rusijos ginklų gamybos korporacijos eksporto padalinio „Rosoboroneksport“ atstovas, šis mokymo centras buvo atidarytas penktadienį „dalyvaujant Rusijos ir Venesuelos specialistams“.

Centras, kuriame bus mokoma pilotuoti rusiškus sraigtasparnius Mi-35 ir Mi-26, buvo pastatytas pagal „Rosoboroneksport“ ir Venesuelos valstybinės ginkluotės gamybos bendrovės CAVIM pasirašytą sutartį, remdamasi rusų korporacijos atstovu Viačeslavu Davydenka informavo naujienų agentūra „Interfax“.

Tokia žinia nuskambėjo praėjusią savaitę paaštrėjus tarptautinei įtampai, kai netoli Karakaso esančiame oro uoste nusileido du Rusijos kariuomenės lėktuvai, atgabenę įrangos ir apie 100 karių.

Jungtinės Valstijos ir dar per 50 šalių pripažinusios Venesuelos opozicijos lyderį Juaną Guaido (Chuaną Gvaidą) laikinuoju prezidentu, o Rusija ir Kinija remia prezidentą Nicolas Maduro (Nikolą Madurą).

JAV prezidentas Donaldas Trumpas neseniai paragino Rusiją „pasitraukti“ iš Venesuelos, o Maskva atkirto, kad jos kariai liks šalyje, kiek to reikės.

Atrodo, kad rusų kariuomenės specialistai padeda taisyti sugedusią rusišką oro erdvės gynybos sistemą S-300, penktadienį pareiškė Vašingtono pasiuntinys Venesuelai Elliottas Abramsas.

Kremlius ir rusų Užsienio reikalų ministerija pareiškė, kad Rusijos kariai atvyko į Pietų Amerikos šalį pagal jau seniai pasirašytą dvišalį susitarimą dėl karinio ir techninio bendradarbiavimo, o Venesuelos ambasados Maskvoje karo atašė patikino, kad neaptarinėjamos jokios bendros operacijos.

Rusija siekia „glaudesnio bendradarbiavimo su (Venesuelos) gynybos ministerija“, nurodė „Rosoboroneksport“ atstovas V. Davydenko.

Pasak jo, Venesuelai – Rusijos pagrindinei partnerei Lotynų Amerikkoje – jau pristatyta „daug rusiškos ginkluotės ir karinių technologijų“. Tarp šios ginkluotės esama naikintuvų Su-30MK, sraigtasparnių Mi-35 ir Mi-26, tankų, šarvuočių, artilerijos pabūklų, oro erdvės gynybos sistemų ir Kalašnikovo automatų „Kalašnikov“.

„Tai leido šaliai per labai trumpą laiką įgyti rimtą potencialą bei patikimai užtikrinti nacionalinį saugumą bei gynybos pajėgumus“, – tvirtino jis.