Prancūzų milijardieriai negaili pinigų Paryžiaus katedros atstatymui
Pra­ncū­zų mi­li­jar­die­rius, pra­ban­gos pre­kių mil­ži­nės LVMH sa­vi­nin­kas Ber­nard'as Ar­nault an­tra­die­nį par­eiš­kė, kad jo šei­ma ir kom­pa­ni­ja skirs iš vi­so 200 mln. eu­rų at­sta­ty­ti gar­sią­ją Par­yžiaus Švč. Die­vo Mo­ti­nos ka­ted­rą, iš­va­ka­rė­se su­nio­ko­tą di­de­lio gais­ro.

„Arnault šeima ir LVMH, reikšdamos solidarumą po šios nacionalinės tragedijos, dalyvaus rekonstruojant šią išskirtinę katedrą, Prancūzijos, jos paveldo ir vienybės simbolį“, – sakoma kompanijos pranešime.

Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas, pirmadienį vakare apsilankęs prie gaisro nuniokotos katedros, pareiškė, kad šalies žmonės atstatys ją visi kartu.

Prezidentas pažadėjo sutelkti „geriausius talentus“, kad būtų atkurta viskas, kas buvo sunaikinta.

Architektų ekspertų grupė antradienį susirinko į skubų susitikimą Paryžiuje įvertinti Švč. Dievo Motinos katedrai gaisro padarytos žalos, pranešė televizija „BFM TV“.

„Jie bando nustatyti, ar (pastato) konstrukcija stabili, ir ar gali ugniagesiai užeiti į vidų tęsti savo darbo“, – sakė vidaus reikalų ministro pavaduotojas Laurent'as Nunezas.

Jis taip pat informavo, kad gaisras suvaldytas, tačiau dar nevisiškai užgesintas.

„Esama nedidelių židinių, gesinimo procesas tebevyksta“, – sakė viceministras.

„Grėsmės, kad galėtų įsiplieksti naujas gaisras, nebėra“, – pridūrė L. Nunezas.

Televizijos CNN žiniomis, tyrėjai pradėjo apklausti statybininkus, vykdžiusius restauravimo darbus.