Nyderlandų policija ieško išpuolį tramvajuje surengusio asmens
Ny­der­lan­dų Utrech­to mies­te ne­ži­no­mam as­me­niui pir­ma­die­nį pra­dė­jus šau­dy­ti tram­va­ju­je žu­vo ma­žiau­siai 3 žmo­nės, o dar ke­li bu­vo su­žeis­ti, pra­ne­šė po­li­ci­ja, ne­at­me­tan­ti ga­li­my­bės, kad tai ga­lė­jo bū­ti te­ro­ro at­aka.

„Šiuo metu galime patvirtinti tris mirtis ir (kad yra) devyni sužeisti, iš jų trys – sunkiai“, – sakoma per tviterį paskelbtame Utrechto mero Jano van Zaneno pranešime.

„Remiamės principu, kad tai yra teroro ataka“, – pridūrė jis.

Nyderlandų premjeras Markas Rutte anksčiau sakė, kad šio incidento teroristinis motyvas „neatmetamas“.

Tuo metu Olandijos policija paskelbė ieškanti Turkijoje gimusio įtariamojo nuotrauką ir perspėjo visuomenę, kad vyras gali būti pavojingas.

„Policija prašo jūsų ieškoti 37 metų Gokmano Taniso (gimusio Turkijoje) dėl šį rytą įvykusio incidento“, – per „Twitter“ nurodė Utrechto policija.

„Nesiartinkite prie jo“, – perspėjo pareigūnai.

Kaip pranešama, ant bėgių uždengtas audeklu buvo pastebėtas vieno žmogaus kūnas, o įvykio vietą apsupusios policijos pajėgos ir pagalbos tarnybos.

Policija vėliau patvirtino, kad per incidentą vienas žmogus žuvo ir dar keli buvo sužeisti.

Pasak pareigūnų, užpuolikas slapstosi.

„Utrechto Spalio 24-osios aikštės (stotelėje) įvyko šaudymas... Buvo sužeisti keli žmonės. Aplinkinės teritorijos uždarytos, tiriame šį atvejį“, – socialiniame tinkle „Twitter“ pranešė vieno didžiausių Nyderlandų miestų policija.

„Tai – šaudymo incidentas tramvajuje. Į pagalbą išsiųsti keli sraigtasparniai“, – priduriama pranešime.

Nyderlandų premjeras Markas Rutte (Markas Riutė) atšaukė posėdį su valdančiąja koalicija, jis informuotas apie situaciją, nurodė pareigūnai.

Kiek vėliau policija paskelbė, kad „galimas teroristinis motyvas yra tyrimo dalis“.

Nyderlandų kovos su terorizmu tarnybos (NCTV) vadovas Pieteris Jaapas Aalbersbergas per tviterį nurodė, kad vyksta „krizinės konsultacijos“ dėl incidento.

„NCTV stebi situaciją Utrechte. Palaikome glaudų ryšį su vietos pareigūnais. Negalime atmesti teroristinio motyvo. Krizių komanda aktyvuota“, – teigė jis.

„Pažeidėjas tebėra laisvėje“, – pabrėžė P. J. Aalbersbergas. Jis pridūrė, jog teroro grėsmės lygis Utrechte 18 artimiausių valandų padidintas iki maksimalaus.

Tramvajų apsupo ginkluota policija

Vietos žiniasklaidos nuotraukose matyti, kaip kaukėti ginkluoti policininkai ir avarinių tarnybų automobiliai apsupo tramvajų, sustojusį netoli kelio tilto.

Kaip remdamasi operatore „Qbuzz“ pranešė naujienų agentūra ANP, susisiekimas tramvajais rajone buvo laikinai nutrauktas.

Nyderlandams daugiausiai pavyko išvengti kruvinų išpuolių, per pastaruosius kelerius metus supurčiusių kaimynes Europoje, tačiau neseniai olandams nerimą sukėlė virtinė pavojingų incidentų.

Rugpjūtį 19 metų afganas, turėjęs leidimą gyventi Vokietijoje, sužeidė peiliu du studentus amerikiečius Amsterdamo judrioje Centrinėje stotyje. Užpuolikas vėliau buvo pašautas.

Rugsėjį olandų tyrėjai paskelbė, kad per vieną didelį renginį Nyderlanduose suėmė septynis asmenis ir užkirto kelią „didelio masto atakai“.

Jie tuomet informavo, kad buvo aptiktas didelis kiekis bombų gamybai skirtų medžiagų, tokių kaip trąšos.

Vyrai buvo areštuoti Arnhemo ir Verto miestuose.

Birželį buvo suimti du įtariami teroristai, planavę įvykdyti atakų, tokiose vietovėse kaip vienas istorinis tiltas Roterdame, taip pat Prancūzijoje, sakė prokurorai.

Sučiupti 22 ir 28 metų marokiečių kilmės vyrai filmavo Erazmo tiltą ir sugiedojo ant jo kankinių giesmę, informavo tyrėjai.