Ministras: JK vyriausybė „Brexit“ derybas su leiboristai tęs kitą savaitę
Bri­ta­ni­jos vy­riau­sy­bė at­ei­nan­čią sa­vai­tę tęs de­ry­bas su pa­grin­di­ne opo­zi­ci­ne lei­bo­ris­tų par­ti­ja dėl bū­do iš­ei­ti iš „Bre­xit“ ak­la­vie­tės, sek­ma­die­nį pra­ne­šė mi­nis­tras.

Ministrės pirmininkės Theresos May faktiniu pavaduotoju laikomas Davidas Lidingtonas sakė, kad norima užsitikrinti galimybę „kritiškai įvertinti“ bet kokią pažangą, kai parlamentas balandžio 23 d. sugrįš prie darbų po velykinių atostogų.

„Esame sutarę dėl susitikimų tam tikrais klausimais programos ateinančiai savaitei, ir juose dalyvaus susiję ministrai ir šešėliniai ministrai“, – BBC sakė jis.

Ministrai aptars aplinkosaugos standartus ir darbuotojų teises po „Brexit“, o taip at būsimus saugumo santykius su Europos Sąjunga. „Tuomet tikėsimės kritiškai įvertinti tai, kur esame, kai tik parlamentas grįš po Velykų pertraukos. Tačiau nemanau, kad galima leisti ilgai vilkinti šį klausimą“, – sakė D. Lidingtonas.

Kaip žinoma, šią savaitę Th. May buvo priversta prašyti ES vadovų dar kartą atidėti „Brexit“ nuo balandžio 12 iki spalio 31 d., nes britų premjerei iki šiol nepavyko įtikinti savo šalies parlamento pritarti išstojimo sąlygoms, dėl kurių ji suderėjo su Briuseliu. Tačiau ji taip pat nenori, kad JK išstotų iš Bendrijos be jokio susitarimo.

Th. May vis dar tikisi, kad „Brexit“ įvyks anksčiau, kad Britanija išvengtų būtinybės dalyvauti Europos Parlamento rinkimuose gegužės 23 d.

Th. May ir leiboristų lyderis Jeremy Corbynas buvo susitikę balandžio 3 d. Vėliau buvo surengti keli žemesnio lygio susitikimai. Leiboristai reikalauja artimesnių būsimų santykių su Europos Sąjunga.

D. Lidingtonas pabrėžia, kad „reikia kompromisų iš abiejų pusių“, ir pridūrė, kad jeigu nepavyks pasiekti jokio susitarimo, jie pateiks keletą „Brexit“ variantų parlamentui, kad šis nuspręstų.