Lenkijoje subadytas buvęs Sedleco miesto meras
Len­ki­jos va­ka­ri­nio Sed­le­co mies­to bu­vęs me­ras pir­ma­die­nį bu­vo su­nkiai su­ža­lo­tas pei­liu ne­ži­no­mo už­puo­li­ko, o po­li­ci­ja įta­ria­mą­jį po ke­lių va­lan­dų su­lai­kė, Len­ki­jos vi­suo­me­ni­nis ra­di­jas ci­ta­vo tei­sė­sau­gos par­ei­gū­nus ir me­di­kus.

„Buvęs Sedleco meras Wojciechas Kudelskis atvežtas į ligoninę būdamas gyvybei pavojingos būklės; jis smarkiai sužalotas pilvo srityje“, – sakė Sedlece veikiančios Mazovijos vaivadijos ligoninės direktorius gydymo reikalams Mariuszas Mioduskis.

„Šiuo metu jo būklė stabilizuojasi“, – pridūrė jis.

Pasak pareigūnų, buvęs meras pirmadienį apie 8 val. vietos (7 val. Lietuvos) laiku buvo užpultas nežinomo vyro. Lenkijos visuomeninio radijo naujienų agentūra IAR nurodė, kad užpuolikas praėjime tarp pastatų kelis kartus smogė peiliu W. Kudelskiui į pilvą ir pabėgo.

„Pacientui buvo labai greitai nustatyta diagnozė; į ligoninę jis atvežtas patyręs gyvybei ir sveikatai pavojingų sužalojimų“, – po politikui atliktos operacijos sakė M. Mioduskis.

Pirmadienio popietę vidaus reikalų ministras Joachimas Brudzinskis pranešė, kad policija įtariamą užpuoliką sulaikė.

„Policijos pareigūnai suėmė vyrą, kaip įtariama, subadžiusį peiliu buvusį Sedleco merą Wojciechą Kudelskį“, – sakoma jo „Twitter“ žinutėje.

W. Kudelskis Sedleco mero poste dirbo 2006–2018 metais. Pernai jis buvo išrinktas į Mazovijos vaivadijos tarybą kaip valdančiosios partijos „Įstatymas ir teisingumas“ (PiS) kandidatas.