Komikas pakvietė prezidentą į debatus, o pats neatvyko
Iki Ukrai­nos pre­zi­den­to rin­ki­mų an­tro­jo tu­ro li­kus vie­nai sa­vai­tei, da­bar­ti­nis vals­ty­bės va­do­vas Pe­tro Po­ro­šen­ka sek­ma­die­nį at­vy­ko į di­džiau­sią ša­lies sta­dio­ną da­ly­vau­ti sa­vo prieš­inin­ko ko­mi­ko Vo­lo­dy­my­ro Ze­lens­kio pa­siū­ly­tuo­se de­ba­tuo­se, ta­čiau jo opo­nen­tas ne­pa­si­ro­dė.

„Aš atėjau, o tavęs nėra“

Kijevo olimpiniame stadione taip pat nebuvo jokių žiūrovų, nors didelė žmonių minia stovėjo lauke ir klausėsi P. Porošenkos kalbos ir atsakymų į žurnalistų pateiktus klausimus. Jis stovėjo šalia tuščios tribūnos, ant kurios buvo užrašytas jo priešininko komiko ir aktoriaus V. Zelenskio vardas.

Anksčiau (apie 14.20 val. vietos ir Lietuvos laiku) P. Porošenka pareiškė, kad lauks V. Zelenskio 45 minutes stadiono patalpose.

„40 minučių, net 45 minutes – iki 15 val. – mes lauksime pono Zelenskio. Volodymyrai Oleksandrovyčiau, esu tvirtai įsitikinęs, kad Jūs dabar mus stebite. Tikiuosi, kad Jūs jau sugrįžote iš Paryžiaus, pailsėjote ir kupinas naujų jėgų esate pasirengęs dalyvauti svarbioje demokratijos dalyje – debatuose“, – sakė P. Porošenka.

Jis pažymėjo, kad 40 minučių yra pakankamas laikas atvykti į stadioną iš bet kurios Kijevo vietos.

Vėliau P. Porošenka bendravo su žurnalistais ir atsakinėjo į jų klausimus. Kreipdamasis į ukrainiečius prezidentas pareiškė: „Ukrainos liaudis neturėtų rinkti virtualaus kandidato. Ukrainos liaudis užsidirbo teisę nepirkti „katės maiše“.

Vėliau P. Porošenka su muzikantais sudainavo Ukrainos liaudies dainą „O juk tu mane apgavai“, kurią dedikavo V. Zelenskiui, pažymėjęs „Aš atėjau, o tavęs nėra“, – sudainavo prezidentas.

Vėliau P. Porošenka su susirinkusiais nuėjo į stadioną ir padarė bendrą nuotrauką.

Kandidatas į Ukrainos prezidentus V. Zelenskis savo priešininko dabartinio Ukrainos prezidento P. Porošenkos Kijevo olimpiniame stadione lauks balandžio 19 d., kuomet bus surengti debatai. Šį sekmadienį prie stadiono vyko agitacinis P. Porošenkos mitingas, pareiškė V. Zelenskio rinkimų štabo atstovas ryšiams su žiniasklaida Dmytro Razumkovas.

„Buvo įvardinta, kad mes laukiame Petro Oleksejevičiaus balandžio 19 d. 19 val. Olimpiniame stadione. Tikėsimės, kad jam visgi pavyks rasti galimybę ten ateiti. Jeigu ne, tai mums atrodo, kad Petro Oleksejevicius tiesiog realiai nori išvengti šių debatų. Tai, kad ten šiandien nebus V. Zelenskio, buvo iš anksto žinoma. Ir tai kažkodėl buvo P. Porošenkos noras ten ateiti. Jis padarė tai, ką norėjo. Tačiau debatai šiandien neturėjo vykti“, – agentūrai „Interfax“ sakė D. Razumkovas.

Jo teigimu, kalbėta apie tai, kad debatai vyktų pačiame stadione, kad Ukrainos piliečiai galėtų ne tik žiūrėti ir klausyti debatų per televiziją, bet ir juose dalyvauti.

„O šiandien įvyko agitacinis Petro Oleksejevičiaus mitingas prie stadiono. Mes nedalyvaujame kol kas dar esamo Konstitucijos garanto agitaciniuose mitinguose“, – pabrėžė D. Razumkovas.

Sekmadieniniai „debatai“ buvo vienas iš serijos keistų įvykių P. Porošenkos ir V. Zelenskio kovoje dėl prezidento posto. Apklausos rodo, kad aktorius pagal populiarumą lenkia dabartinį Ukrainos prezidentą.

Iki šiol jokių oficialių pareigų nėjęs V. Zelenskis pakvietė P. Porošenką į debatus, kurie vyktų dvi dienos prieš antrąjį rinkimų turą balandžio 21 dieną, tačiau P. Porošenka norėjo, kad jie vyktų šį sekmadienį.

V. Zelenskis niekada nesutiko su pasiūlymu rengti debatus sekmadienį.