Kinijoje per sprogimą fabrike žuvo penki žmonės
Ki­ni­jos ry­tuo­se pen­ki dar­bi­nin­kai žu­vo ir dar trys bu­vo su­žeis­ti per spro­gi­mą vie­no­je ga­myk­lo­je, su­kel­tą du­jų nuo­tė­kio, šeš­ta­die­nį pra­ne­šė par­ei­gū­nai.

Sprogimas driokstelėjo penktadienį vakare perlitą gaminančiame fabrike Čingdžou mieste Šandongo provincijoje, sakoma miesto pareigūnų pranešime.

Visos penkios aukos buvo naktinės pamainos darbuotojai, buvę gamybos ceche. Dar trys lauke buvę darbininkai patyrė lengvų sužeidimų ir dabar yra hospitalizuoti, jų būklė stebima.

„Pirminiais duomenimis, nelaimės priežastis yra suskystintų gamtinių dujų nuotėkis. Konkreti priežastis šiuo metu aiškinamasi“, – sakoma pranešime.

Jongli perlito fabriką valdančios bendrovės vienas pareigūnas buvo sulaikytas vietos tarnybų, informavo Čingdžou administracija.

Perlitas yra tam tikros rūšies vulkaninė uoliena, kuri yra kasama, perdirbama ir dažnai naudojama žemės mišinių arba plastiko gamybai, taip pat kaip statybinė izoliuojanti medžiaga.

Šis incidentas įvyko praėjus vos savaitei po vienos didžiausių pastarojo metų Kinijos pramonės nelaimių – per sprogimą vienoje chemijos įmonėje žuvo 79 žmonės ir dar šimtai buvo sužeisti.

Per tą incidentą galingas sprogimas rytiniame Jangčengo mieste sugriovė kelis pastatus pramonės zonoje, išdaužė aplinkinių namų langus ir net sulankstė metalines garažų duris.

Dėl šios nelaimės Kinijos ministrų kabinetas – Valstybės Taryba – netgi paliepė atlikti visos šalies chemijos įmonių saugos patikrinimą.

Pražūtingų pramonės avarijų Kinijoje pasitaiko neretai, nes šalyje prastai laikomasi saugos normų.