JAV didieji bankai tikrino sąskaitas, ieškodami pinigų plovimo iš Rusijos požymių
Trys di­džiau­si JAV ban­kai ti­kri­no sa­vo klien­tų sąs­kai­tas, ieš­ko­da­mi ga­li­mo pi­ni­gų plo­vi­mo iš Ru­si­jos po­žy­mių, ra­šo tarp­tau­ti­nis vers­lo lei­di­nys „Fi­nan­cial Ti­mes“.

„Bank of America“ vyriausiasis vykdomasis direktorius Brianas Moynihanas bei jo kolegos Jamesas Gormanas iš „Morgan Stanley“ ir Michaelas Corbatas iš „Citigroup“ apie tai pranešė per klausymus JAV Kongrese.

„Bank of America“ ir „Morgan Stanley“ vadovai patikino, kad per šiuos patikrinimus jokių įtartinų finansinių operacijų nebuvo nustatyta, tuo tarpu „Citigroup“ vadovas pareiškė, jog „besitęsiančio tyrimo komentuoti negali“, pažymi „Financial Times“.

JAV įstatymų leidėjai tęsia „Deutsche Bank“ veiklos tyrimus, kuris kaltinamas neužkirtęs galimybių savo klientams plauti pinigus iš Rusijos.

2017 metais „Deutsche Bank“ sutiko sumokėti 630 mln. JAV dolerių baudą pagal ankstesnių panašių tyrimų Jungtinėse Valstijose ir Jungtinėje Karalystėje išvadas.

„Buvo daug pranešimų apie tai, kaip „Deutsche Bank“ tapo nusikaltėlių, kleptokratų ir Putino sąjungininkų (Rusijos prezidento) aptarnavimo platforma, neteisėtai įgytas lėšas nukreipiančių iš Rusijos“, – pareiškė JAV Atstovų rūmų finansų komiteto pirmininkė – sakė Namo finansų paslaugų komiteto pirmininkas Maxine Waters