J. Tymošenko niršta, svaidosi kaltinimais, bet į teismą nesikreips
 Bu­vu­si Ukrai­nos prem­je­rė Ju­li­ja Ty­mo­šen­ko, užė­mu­si tre­čią vie­tą sa­vait­ga­lį vy­ku­siuo­se pre­zi­den­to rin­ki­muo­se, an­tra­die­nį ap­kal­ti­no da­bar­ti­nį ša­lies va­do­vą Pe­tro Po­ro­šen­ką sa­vo nau­dai su­klas­to­jus bal­sa­vi­mo re­zul­ta­tus.

Per spaudos konferenciją J. Tymošenko pareiškė, kad antrą vietą rinkimuose užėmęs ir maždaug dviem procentais balsų ją aplenkęs P. Porošenka suklastojo rinkimų rezultatus.

„Mes tiesiog švaistytume laiką tikėdamiesi, ko nėra prasmės tikėtis“, – pridūrė „Batkivščyna“ lyderė.

Vis dėlto kandidatė sakė į teismą nesikreipsianti, nes šalies teismų sistemą neva irgi kontroliuoja P. Porošenka.

„Rinkimai (buvo) Prošenkos suklastoti. Jo neturi būti antrajame ture, jis ten pateko nesąžiningai. Dabar, žinau, jums kyla klausimas, ar mūsų komanda, kreipsis į teismą ir apskųs šiuos rezultatus. Galiu pasakyti iš karto, kad į teismą mes nesikreipsime“, – pareiškė J. Tymošenko per spaudos konferenciją Kijeve.

Ji taip pat sakė, jog neketina raginti ukrainiečių, kad jie rengtų protesto akcijas dėl suklastotų rinkimų rezultatų.

„Jūs žinote, kokioje padėtyje šalis, žinote, kad ji atsidūrė ant išgyvenimo ribos. Ir gerai suvokiame, kad bet koks raginimas žmonėms dalyvauti protesto akcijose gali tapti tramplinu su Ukraina kariaujančiai valstybei agresorei. Niekada neleisiu griauti stabilumo Ukrainoje, kurstyti mūsų vidaus susipriešinimo“, – tikino J. Tymošenko.

Pasak J. Tymošenko, nė vienas iš kandidatų, patekusių į antrąjį rinkimų etapą, nėra pajėgus spręsti dabartinių Ukrainos problemų, todėl ji neketina nė vieno iš jų paremti.

Politikė pridūrė, jog šalis dabar yra atsidūrusi kritinėje padėtyje: vyksta karas, sugriauta ekonomika ir valstybės valdymo institucijos, žmonės skursta.

„Ukrainos (laukia) labai dideli iššūkiai. Problema Ukrainoje yra labai didelė. Manau, kad nė vienas iš kandidatų, CRK sprendimu patekusių į antrąjį turą, nesusitvarkys su šiais iššūkiais, neužbaigs karo ir (neišspręs) problemos“, – kalbėjo J. Tymošenka Kijeve.

„Todėl negaliu imtis atsakomybės už kokius nors patarimus“, – pridūrė ji.

Suskaičiavus beveik 99 proc. rinkimų balsų paaiškėjo, kad daugiausia balsų – 30,24 proc. – surinko komikas Volodymyras Zelenskis. Antrą vietą su 15,93 proc. balsų užima dabartinis Ukrainos prezidentas. Tai reiškia, kad jie susirungs vėliau šį mėnesį vyksiančiame antrame rinkimų ture.

Tuo metu partijos „Batkivščyna“ („Tėvynė“) lyderė J. Tymošenko surinko 13,39 proc. balsų, o prorusiškos partijos „Opozicinė platforma – Už gyvenimą“ remiamas kandidatas Jurijus Boiko – 11,66 procento.

Toliau rikiuojasi judėjimo „Pilietinė pozicija“ lyderis Anatolijus Hrycenka (6,93 proc.), buvęs Ukrainos saugumo tarnybos (SBU) vadovas Ihoris Smeška (6,03 proc.), Radikaliosios partijos vadovas Olehas Liaška (5,47 proc.), deputatas Oleksandras Vilkulas iš „Opozicinio bloko“ (4,16 proc.) ir partijos „Laisvė“ atstovas Ruslanas Košulinskis (1,63 procento).

Likę kandidatai surinko mažiau nei po 1 proc. balsų. Negaliojančiais pripažinta 1,18 proc. rinkimų biuletenių.