Izraelis vėl atidarė dėl apšaudymo raketomis uždarytas sienos su Gazos Ruožu perėjas
Iz­rae­lis sek­ma­die­nį vėl ati­da­rė sie­nos su Ga­zos Ruo­žu pe­rė­jas, ku­rios bu­vo už­da­ry­tos be­veik sa­vai­tę po re­to to­li­mo ra­ke­ti­nio smū­gio iš šio pa­les­ti­nie­čių ank­la­vo, pra­ne­šė sie­nos pe­rė­jas pri­žiū­rin­čio Gy­ny­bos mi­nis­te­ri­jos pa­da­li­nio at­sto­vė.

Ereco sienos perėja žmonėms ir Kerem Šalomo perėja prekėms vėl buvo atidarytos sekmadienį ryte, naujienų agentūrai AFP sakė COGAT atstovė.

Jos buvo uždarytos pirmadienį po apšaudymo raketomis, per kurį buvo sužeisti septyni izraeliečiai. Apšaudymas išprovokavo atsakomuosius Izraelio smūgius.

Perėjos atidarytos kitą dieną po to, kai palei Gazos Ruožo sieną su Izraeliu protestavo dešimtys tūkstančių palestiniečių, minėjusių pirmąsias čia vykusių demonstracijų ir susirėmimų pradžios metines.

Per šeštadienio protestus ir susirėmimus žuvo keturi palestiniečiai, bet neramumai buvo nedidelio masto, o nuogąstavimai dėl masinio kraujo liejimo nepasitvirtino po Egipto vadovaujamų derybų.

Praėjusią naktį į Izraelį iš Gazos Ruožo buvo paleistos penkios raketos, o izraeliečiai atsakydami iš tankų apšaudė Gazos Ruožą valdančio judėjimo „Hamas“ karinius postus. Apie aukas nepranešama.

„Hamas“ pareigūnai sakė, jog buvo pasiektas susitarimas, pagal kurį Izraelis sušvelnintų sunkią Gazos Ruožo blokadą mainais į ramius protestus.

Izraelis, kuris nuo 2008 metų kariavo tris karus su „Hamas“, nekomentavo šių pranešimų apie susitarimą.

Izraelyje balandžio 9 dieną vyks visuotiniai rinkimai, kuriuose premjerui Benjaminui Netanyahu (Benjaminui Netanjahui) rimtą iššūkį meta centristų kandidatas, buvęs kariuomenės vadas Benny Gantzas (Benis Gancas).

Daug kas mano, kad premjeras nori prieš rinkimus išvengti didelės eskalacijos, bet politiniai oponentai jį kaltino nuolaidumu „Hamas“.