Ispanijoje prieš teismą stojo filmų „piratai“
La­bai iš­po­pu­lia­rė­ju­sių tri­jų pi­ra­ti­nių fil­mų ir se­ria­lų tink­la­pių ad­mi­nis­tra­to­riai pir­ma­die­nį sto­jo prieš Is­pa­ni­jos teis­mą, ga­lin­tį skir­ti jiems įka­li­ni­mo baus­mę už in­te­lek­ti­nės nuo­sa­vy­bės tei­sių pa­žei­di­mus.

Viena garso ir vaizdo kūrinių prodiuserių asociacija paskaičiavo, kad dėl įtariamųjų veiklos intelektinės nuosavybės teisių savininkai neteko daugiau kaip 500 mln. eurų pajamų.

Tie tinklapiai, kuriuos 2008 metais sukūrė vienas Ispanijos pietryčiuose įsikūrusio Mursijos universiteto praktikantas, tapo itin populiarūs ispanakalbėse šalyse.

Teismo procesas prasidėjo Ispanijai anksčiau šiemet priėmus įstatymų pataisas, leidžiančias lengviau blokuoti daugiau nei kartą autorių teises pažeidusias svetaines.

Pasak prokurorų, minėti puslapiai „suteikdavo interneto vartotojams prieigą prie intelektinės nuosavybės teisių saugomos garso ir vaizdo medžiagos“, taip pat platino nuorodas, per kurias vartotojai galėjo nemokamai žiūrėti ir siųstis filmus bei serialus.

Įkūrėjas, kurį prokurorai įvardija kaip A. G., uždirbdavo pinigų už reklamos skelbimą Ispanijos ir Lotynų Amerikos gyventojų dažnai lankytose svetainėse.

Teismo dokumentuose prokurorai nurodė, kad įkūrėjas sukūrė tuos tinklalapius „siekdamas pelno ir suvokdamas, kad ši veikla yra neteisėta“.

2010 metų balandį įkūrėjas už 610 tūkst. eurų pardavė svetainių domeno vardus trims investuotojams, kuriems taip pat iškelta byla, pažymėjo prokurorai.

2014 metais tinklalapiai dar kartą buvo parduoti ir nuo to laiko nebeplatino nuorodų į neteisėtą turinį.

Prokurorai prašo skirti keturiems įtariamiesiems dvejų metų laisvės atėmimo bausmę ir maždaug 4 000 tūkst. eurų baudą, taip pat uždaryti svetaines ir išmokėti kompensacijas dviem autorių teisių savininkų ir prodiuserių asociacijoms.

2016 metais teismas nurodė uždaryti dar vieną ispanų tinklapį „Rojadirecta“, tiesiogiai transliavusį futbolo rungtynes.

Teismas tuomet nutarė, kad svetainė pažeidė sporto varžybų transliavimo licencijas turinčių bendrovių teises.