Irake kelto avarijos aukų skaičius viršijo 70
Ira­ke prie šiau­ri­nio Mo­su­lo mies­to ket­vir­ta­die­nį nu­sken­dus kel­tui su kur­dų Nau­juo­sius me­tus šven­tu­siais šei­mo­mis žu­vo per 70 žmo­nių.

Viena rimčiausių pastarojo meto nelaimių Irake pribloškė gyventojus, kurie tik neseniai vėl pradėjo švęsti Tigro upės krantuose, šalies kariuomenei atkovojus Mosulą iš džihadistų judėjimo „Islamo valstybė“.

Laive buvo daug vyrų, moterų ir vaikų, keliavusių per Tigro upę į vieną populiarią iškyloms skirtą vietovę.

Nors karas ir džihadistų atakos pastaraisiais metais Irake pareikalavo šimtų tūkstančių žmonių gyvybių, tokios nelaimės yra gana retos.

„Tai katastrofa – niekas to nesitikėjo“, – naujienų agentūrai AFP sakė vienas jaunuolis, kuriam pavyko pasiekti krantą.

„Tame laive buvo daug žmonių, ypač moterų ir vaikų“, – pridūrė jis.

Pasak Vidaus reikalų ministerijos atstovo Saado Maano, žuvo 71 žmogus, įskaitant 19 vaikų, o 55 keleivių buvo išgelbėti.

„Laivas nuskendo, nes jame buvo per daug keleivių – daugiau kaip 100“, – naujienų agentūra AFP citavo kitą Mosulo saugumo tarnybų pareigūną.

Sveikatos apsaugos ministerija anksčiau nurodė, kad tarp žuvusiųjų yra 33 moterys.

Tarnybos buvo perspėjusios žmones būti atsargius po kelias dienas pliaupusio smarkaus lietaus, dėl kurio iš Mosulo užtvankos teko nuleisti dalį vandens, tad upė patvino.

Įvykus incidentui upės pakrantėje susirinko šimtai žmonių, suplūdusių į miškingą rajoną pirmomis astronominio pavasario dienomis.

Greitosios pagalbos ir policijos automobiliai gabeno aukas ir sužeistuosius į ligonines beveik 2 mln. gyventojų turinčiame mieste.

Džihadistams užėmus didelę dalį šalies šiaurinės dalies, IS pavertė Mosulą savo faktine sostine.

Miestas trejus metus buvo valdytas geležiniu kumščiu, kol jį 2017 metais atsiėmė JAV vadovaujamos koalicijos palaikomi irakiečių kariai.

Irake vėliausia gyvybių pareikalavusi laivo avarija įvyko 2013 metų kovą, kai Bagdade nuskendo plaukiojantis restoranas. Tąsyk žuvo penki žmonės.

Ministras pirmininkas Adeliu Abdul Mahdi pavedė avarinėms tarnyboms būti pasiruošusioms, o visoms laisvoms gelbėtojų komandoms – mobilizuotis ir ieškoti po ketvirtadienį įvykusios nelaimės gyvai išlikusių žmonių.

Jis liepė pradėti tyrimą „siekiant nustatyti atsakomybę“ už incidentą.