Dėl į Izraelį paleistų raketų Benjaminas Netanyahu trumpina vizitą JAV
Iz­rae­lio prem­je­ras Ben­ja­mi­nas Ne­ta­nya­hu pir­ma­die­nį pra­ne­šė su­trum­pin­sian­tis sa­vo vi­zi­tą Jung­ti­nė­se Vals­ti­jo­se ir grį­šian­tis na­mo dėl ra­ke­tos, pa­leis­tos iš Ga­zos Ruo­žo ir su­žei­du­sios sep­ty­nis žmo­nes ne­to­li Tel Avi­vo.

„Dėl saugumo incidentų nusprendžiau sutrumpinti savo vizitą Jungtinėse Valstijose. Po kelių valandų susitiksiu su prezidentu (Donaldu) Trumpu ir tuojau po to grįšiu į Izraelį iš arti vadovauti operacijoms“, – sakoma premjero biuro paskelbtame B. Netanyahu vaizdo pranešime.

Izraelyje per pirmadienį surengtą ataką raketomis iš Gazos Ruožo buvo sužeisti šeši žmonės, skelbia laikraštis „Jerusalem Post“.

Raketa pirmadienį paryčiais pataikė į privatų namą Kfar Sabos mieste. Pastatas sugriuvo, o šeši jame gyvenę izraeliečiai buvo sužaloti.

Tarp nukentėjusiųjų yra 50 metų moteris, patyrusi lengvų nudegimų. Taip pat nesunkiai buvo sužeisti trys suaugusieji ir du vaikai.

Izraelio kariuomenė pirmadienį apkaltino Gazos Ruožą kontroliuojantį islamistų judėjimą „Hamas“ paleidus raketą, smogusią vienam namui netoli Tel Avivo ir sužeidusią septynis žmones.

Kariškiai taip pat nurodė siunčiantys pastiprinimų prie sienos su palestiniečių anklavu.

Izraelio kariuomenė anksčiau nurodė, kad raketa buvo paleista iš Gazos Ruožo, bet kariškių atstovė sakė kol kas negalinti nuodugniau pakomentuoti.

Policija nurodė, kad taikiniu tapęs namas yra Mišmereto gyvenvietėje, esančioje daugiau kaip už 80 km nuo Gazos Ruožo. Atakos, per kurias raketos nuskrieja taip toli nuo palestiniečių anklavo, yra retos.

Neabejotina, kad ataka išprovokuos Izraelio atsaką. Dėl to gali dar labiau padidėti įtampa tarp konfliktuojančių šalių, augusi kelias pastarąsias savaites.

Raketų ataka buvo surengta jautriu metu Izraelyje: šalis ruošiasi balandžio 9-ąją vyksiantiems rinkimams.