Alžyro prezidentas A. Bouteflika atsistatydins iki mandato pabaigos
Al­žy­ro pre­zi­den­tas Ab­de­la­zi­zas Bou­tef­li­ka (Ab­de­la­zi­zas Bu­tef­li­ka) at­sis­ta­ty­dins iki ba­lan­džio 28-osios, kai su­kaks jo man­da­to ga­lio­ji­mo ter­mi­nas, sa­ko­ma vals­ty­bi­nės nau­jie­nų agen­tū­ros APS pir­ma­die­nį iš­pla­tin­ta­me pre­zi­den­tū­ros pra­ne­ši­me.

Prezidentas imsis „žingsnių užtikrinti, kad valstybės institucijos funkcionuotų pereinamuoju laikotarpiu“, nurodė jo kanceliarija.

„Atsistatydinimas įvyks iki 2019 metų balandžio 28 dienos“, – sakoma pranešime.

Šią Šiaurės Afrikos valstybę jau kelias savaites krečia milžiniški protestai, išprovokuoti A. Boutefliko sprendimo siekti penktos kadencijos prezidento poste.

2013 metais insultą patyręs A. Bouteflika yra prikaustytas prie neįgaliojo vežimėlio ir retai matomas viešumoje. Praėjusį mėnesį jis pažadėjo trauktis iš rinkimų kovos, bet atidėjo balandį turėjusius įvykti rinkimus.

Tačiau šios nuolaidos nepakako visuomenės nepasitenkinimui numalšinti. Penktadienį šimtai tūkstančių žmonių išėjo į sostinės Alžyro gatves, reikalaudami prezidento ir jo administracijos atsistatydinimo.

Pastarosiomis dienomis nuo A. Boutefliko atsiribojo visa virtinė buvusių jo šalininkų.

Antradienį ginkluotųjų pajėgų štabo vadas Ahmedas Gaidas Salahas paragino prezidentą atsistatydinti, jeigu nenori būti atstatydintas kaip netinkamas eiti savo pareigas dėl sveikatos.